فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک؛

بزرگداشت شهدا مدافع حرم برگزار شد

ویژه برنامه بزرگداشت شهدا مدافع حرم به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خوروبیابانک، ويژه‌برنامه بزرگداشت شهدا مدافع حرم و آغاز دهه امر به معروف و نهي از منكر به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خوروبيابانك و همكاري پايگاه حضرت خديجه كبري سلام الله عليها از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين سعيد بخشيان، مسئول نمايندگي ولي فقيه در ناحيه خوروبيابانك پس از عرض تسليت به مناسبت ايام محرم به بيان سيره زندگي شهدا و ويژگي‌هاي شخصيتي شهيدان و عواملي كه باعث شده آنها به درجه رفيع شهادت برسند، پرداخت.
وي در ادامه گفت: شهدا در حوزه عمل به معارف دين بی‌همانند بودند واين معارف شامل انجام واجبات و ترك محرمات بود. شهادت فقط منحصر به ميدان نبرد نيست بلكه مي‌تواند نصيب كسي شود كه در راه رضای خدا فعاليت مي‌كند. تنها خواسته از انجام واجبات و ترک محرمات است و پس از ساختن خود به سراغ جامعه برويم و امر به معروف و نهي از منكر كنيم و انجام واجبات را در جامعه گسترش دهيم.
وی تصریح کرد: مبنا و ريشه قيام حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام امر به معروف و نهي از منكر بود. شهدا مدافع حرم ما اگر عزيز شدند و بزرگ شدند به دليل اين بود كه ابتدا خود را ساختند و سپس به سراغ جامعه رفتند و با خون خود در جهت احيا امر به معروف و نهي از منكر كوشيدند.
حجت الاسلام بخشیان افزود: متاسفانه امروزه اين امر به معروف و نهي از منكر به وادي فراموشي سپرده شده است و ضرورت دارد كه ما مراتب آن را بشناسيم و در جهت احيا آن گام برداريم.
گفتنی است درپایان بخش‌هایی از وصيت نامه شهيد محسن حججي توسط حجت الاسلام والمسلمين بخشیان قرائت شد.
 

 
نسخه قابل چاپ