فهرست

به همت كتابخانه عمومي ولي عصر (عج)؛

ويژه برنامه روز خانواده و تكريم بازنشستگان برگزار شد

ويژه برنامه مناسبتي روز خانواده و تكريم بازنشستگان به ميزباني كتابخانه عمومي ولي عصر (عج) برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان، همزمان با روز خانواده و تكريم بازنشستگان،ويژه برنامه‌اي به ميزباني كتابخانه ولي عصر(عج) با حضور محمود صادقي،روان درمان و مشاور خانواده؛ شهره حميدي، كتابدار كتابخانه؛ مريم مجيدي، مسئول كتابخانه و اعضا كتابخانه به صورت مجازي در پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
در اين برنامه محمود صادقي،روان درمان و مشاوره خانواده در خصوص خانواده گفت: قدرداني از يكديگر، توجه کردن به اعضاي خانواده، ايجاد تعادل بين فعاليت‌هاي شغلي و خانوادگي از نمونه‌ راه‌هاي ايجاد نشاط بين اعضاي خانواده است.
وي گفت:داشتن برنامه منظم روزانه، توجه ويژه اطرافيان به فرد بازنشسته از روش‌هاي پيشگيري از افسردگي پس از دوران بازنشستگي است.
 در ادامه صادقی از چگونگي رفتار اعضاي خانواده با فرد بازنشسته مطالبی را عنوان کرد و به پرسش‌های کاربران پاسخ داد.
شهره حميدي،كتابدار كتابخانه به معرفي كتاب «من ديگر ما» پرداخت.
وي گفت: سری پنجم اين كتاب با موضوع تلويزيون و نقش آن در تربيت فرزندان، و بررسي تاثير بازي‌هاي رايانه‌اي در تربيت فرزندان نوشته محسن عباسي ولدي است كه از سوي انتشارات آيين فطرت منتشر شده است.
حميدي گفت: تلويزيون در شكل‌گيري رفتار كودكان داراي اهميت بسياري است. اگرچه همه رسانه‌ها از جمله مطبوعات و راديو، در زمينه تربيت كودكان نقش دارند ولي تأثير تلويزيون به دليل برخوردار بودن از جنبه‌هاي شنيداري، ديداري و حركتي از بقيه بيشتر است.
مريم مجيدي،مسئول كتابخانه گفت: بهبود حافظه،كاهش تنهايي،تشويق به ورزش از مزاياي موسيقي بر سلامت سالمندان است.
و در پایان وی به خوانش مطلب « نقش موسيقي بر سلامت سالمندان» انتخاب شده از شماره 52 مجله « دنياي بازنشسته»  پرداخت.

 
نسخه قابل چاپ