فهرست

به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان؛

برنامه‌هاي فرهنگي متنوع ويژه غدير برگزار شد

در گرامي‌داشت عيد غدير برنامه‌هاي فرهنگي متنوع به همت كتابداران كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان، برنامه‌هاي فرهنگي متنوعي ويژه دهه ولايت و عيد غدير خم به صورت مجازي در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
برگزاري نشست قصه‌گويي
قصه‌‌گويي با حضور اعضا كودك كتابخانه‌ها در كتابخانه‌هاي شهداي قهي، ولي عصر و فرزانگان برگزار شد.
برگزاري مسابقه نقاشي
مسابقه نقاشي با موضوع غدير در كتابخانه علامه نائيني برگزار شد.در اين مسابقه كودكان نقاشي‌هاي خود را با موضوع عيد سعيد غديرخم به صورت مجازي به صفحه كتابخانه علامه ارسال كردند.مهلت شركت در اين مسابقه تا دهم مرداد ماه بوده و به برگزيدگان اين مسابقه جوايزي به رسم يادبود تقديم خواهد شد.
نشست جمع‌خواني كتاب «زواياي پنهان غدير»
به مناسبت گرامي‌داشت عيد غدير كتاب«زواياي پنهان غدير» به همت كتابخانه عمومي شهيد مفتح از طريق پلتفرم اسكاي روم جمع‌خواني شد.
در اين نشست بخش هايي از كتاب توسط همكاران و اعضا كتابخانه خوانده شد.بخش‌هاي وقايع تلخ پس از رحلت پيامبر اسلام به ويژه واقعه سقيفه بني ساعده و مخالفت‌ها از سوي منافقان و يهوديان در قبل و بعد از «واقعه غدير» در به انحراف كشاندن آن و دشمني با امام علي(ع) را مورد بحث قرار گرفت.
نشست جمع‌خواني كتاب «خطبه هاي پيامبر اكرم»
به مناسبت گرامي‌داشت دهه ولايت كتاب«خطبه هاي پيامبر اكرم» به همت كتابخانه هاي عمومي امام خميني (ره) و تودشك از طريق پلتفرم اسكاي روم جمع‌خواني شد.
در اين نشست كه اعضا كتابخانه در آن حضور داشتند بخش هايي از خطبه غدير توسط همكاران قرائت و بيان شد كه اين خطبه از قوي‌ترين دلايل ولايت اميرالمومنين(ع) بعد از پيامبر اسلام(ص) است. قرائن و شواهد مختلفي اين حديث را در اثبات ولايت اميرالمومنين(ع) تأييد مي‌كنند.
برگزاري ويژه برنامه عید غدیر
ويژه برنامه عيد غدير با حضور كمال دشتي، امام جمعه تودشك و مالك شجاعي ،استاد دانشگاه و پژوهشگر به همت كتابخانه تودشك برگزار شد.
كمال دشتي امام جمعه تودشك ضمن تبریک دهه ولایت و امامت به ارائه مطالبی در باب واقع غدیر و ولایت امیر مومنان(ع) پرداخت.
مالك شجاعي، استاد دانشگاه سخناني با محوريت رويكرد ميان نسلي به سيره امام علي (ع)  را بيان كرده و كتاب «سيره نبوي شهيد مطهري» را معرفي كرد.
شجاعي گفت: «معني سيره و انواع آن»، «منطق عملي ثابت»، «سيره و نسبيت اخلاق»، «پاسخ به دو پرسش» برخي از بخش‌هاي كتاب است و مطالع این کتاب را ه همگان توصیه کرد.
همچنین ويژه برنامه عيد غدير با حضور حامد مراديان، مداح اهلبيت و محسن مرادي، سخنران برنامه به همت كتابخانه فرزانگان با همكاري كتابخانه شهيد بهشتي از دیگر ویژه برنامه‌های برگزار شده در گرامی‌داشت عید غدیر بود.
گفتنی است ويژه برنامه عيد غدير با حضور محمد طهماسبي، امام جماعت مسجد قدس به همت كتابخانه علامه نائيني نیز برگزار شد.
نشست كتاب‌خوان ويژه عيد غدير
نشست‌هاي كتاب‌خوان به ميزباني كتابخانه‌هاي مسجد الرحمن برگزار شد
در اين نشست‌ها كتاب‌هاي«بر كرانه غدير»، «ايام ولايت»، «غدير»، «منشور جهاني غدير»، «در بيان صاحب غدير» توسط كتابداران و اعضا فعال كتابخانه‌ها معرفي شد.
برگزاري نمايشگاه كتاب
نمايشگاهي از كتاب‌هاي مرتبط با دهه ولايت و عيد غدير در كتابخانه‌هاي اسلام آباد، توحيد، تودشك، انصار، اوچ كليسا، آخوند ملاشريفاي اژيه، مسجد الرحمن و شهيد بهشتي به صورت مجازي برگزار شد.
 

 
كلمات كليدی : غدیرخم , اصفهان , کتابخانه‌های عمومی اصفهان , دهه ولایت , برنامه فرهنگی متنوع , گرامی‌داشت دهه ولایت
نسخه قابل چاپ