فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برخوار؛

نشست کتاب‌خوان «پیمان ولایت» برگزار شد

نشست کتاب‌خوان «پیمان ولایت» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برخوار برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برخوار، به مناسبت فرا رسیدن دهه ولایت و امامت و فرا رسیدن عید سعید غدیر خم  و در جهت گرامی داشت این روز بزرگ، نشست کتاب‌خوان «پیمان ولایت» با حضور کتابداران و اعضای سادات کتابخانه‌های شهرستان برخوار و به میزبانی کتابخانه دین و دانش شهر حبیب آباد از طریق پلتفرم اسکای روم برگزار شد.

در ابتدای این نشست زهرا سادات حسینی، مسئول کتابخانه کوثر شهر دولت آباد به معرفی کتاب «اسرار غدیر» اثر محمدباقر انصاری پرداخت و گفت: در این اثر، واقعه غدیر به صورتی روشن و زنده با تمام ابعادش بیان شده و اهمیت جاودانی پیام غدیر که در آن شرایط دشوار توسط پیامبر خدا ابلاغ شده به درستی تبین شده است.

حسینی ادامه داد: که در این کتاب علاوه بر روایت تاریخی و متن خطابه غدیر، بحث مستندی درباره سند روایت غدیر (با رجوع به منابع فریقین) و نیز آداب و مراسم عید غدیر گنجانده شده است.

معصومه سادات قاسمی از اعضای فعال کتابخانه دین و دانش شهر حبیب آباد کتاب «گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر» اثر محمدباقر انصاری را معرفی و عنوان کرد: که در این کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر با تمامی جزئیات این واقعه از فرمان خداوند، خطبه رسول خدا(ص)، بیعت همگانی و استثنایی مردم، توطئه‌های منافقین و عظمت غدیر و وظایف شیعیان در قبال این پیام بیان شده است.

همچنین بتول‌سادات مومنی از دیگر اعضای فعال کتابخانه دین و دانش شهر حبیب آباد به معرفی کتاب «کتاب غدیر در نگاه خورشید: جلوه های ولایت علوی در پرتوی کلام رضوی» اثر مرتضی طاهری پرداخت و گفت: در این مجموعه به گفتارهایی از امام رضا(ع) درباره  حادثه غدیر خم، عقاید شیعه درباره  مساله  امامت و اعتقاد به این امر در سایر کتب آسمانی، منکرین ولایت، اتمام حجت با غدیر،  معرفی چهره حضرت علی(ع) قبل از خلقت و زمان حادثه غدیر، خاطراتی از غدیر، پیشینه غدیر و تجلی آن در کلام امیرالمومنان و امام رضا (ع) درج شده است.

وی افزود: آداب و رسوم غدیر نظیر شکر خدا، زیارت امیرالمومنین، دادن هدیه، تهنیت گویی و ابراز شادمانی و نیز اشاره به موضوع «مهدویت» در حدیث غدیر از دیگر مباحث این کتاب می باشد.

در پایان این نشست نیز زهر معینی، مسئول کتابخانه دین و دانش شهر حبیب آباد به معرفی کتاب «خطابه غدیر» به ترجمه محمدباقر انصاری پرداخت و گفت: کتاب حاضرمتن خطبه غدیر است که به نصیحت‌ها و سخنان پیامبر(ص) در واقعه غدیر  و همچنین به کارشکنی‌های منافقین اشاره دارد.

معینی ادامه داد: که از ویژگی های این کتاب می‌توان به ترجمه روان و سلیس آن اشاره کرد که این اثر را مناسب مدارس و محیط های آموزشی ساخته است.

نسخه قابل چاپ