فهرست

با هدف افزایش سطح اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای انجام شد؛

رييس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خميني شهر با فرماندار شهرستان ديدار كرد

رييس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان خميني شهر با هدف افزایش سطح اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای با فرماندار شهرستان ديدار و گفتگو كرد.

  به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر، مجتبی درویشی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر با هدف توسعه همکاری‌ها و رایزنی جهت پیش بینی و تخصیص اعتبارات کافی برای طرح ها و پروژه‌های عمرانی کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر با علیرضا بصیری، فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

درویشی در این دیدار، رشد و توسعه کتابخوانی را در گرو تلاش همگانی دانست و گفت: امیدواریم با مساعدت و حمایت‌های همه جانبه فرمانداری بتوانیم زمینه تحقق این مهم را فراهم کنیم.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی یکی از کانون‌های ارتقای فرهنگی جامعه هستند و توجه به این نهاد زمینه ارتقای شاخص های فرهنگی و اجتماعی در جامعه را فراهم خواهد کرد.

درویشی ادامه داد: در حال حاضر در کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشکلات عدیده ای در زمینه تعمیر و تجهیز وجود دارد که با توجه به در پیش بودن جلسات برنامه‌ریزی شهرستان، تقاضا داریم، بودجه لازم از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها و سایر سرفصل‌های موجود در نظر گرفته شود.

علیرضا بصیری، فرماندار خمینی شهر ضمن استقبال از عملکرد کتابخانه‌ها گفت: کتاب و کتابخوانی مقوله ارزشمندی است که مسیر زندگی انسان‌ها را تغییر می‌دهد پس فرهنگ کتابخوانی باید وارد جریان زندگی خانواده ها شود تا ضمن کاهش آسیب‌های اجتماعی، زمینه پرورش نسلی پویا و موفق فراهم شود.

وی افزود: رفع موانع عمرانی و تجهیزاتی کتابخانه‌ها باعث ایجاد فضای دلپذیر شده و ارائه خدمات فرهنگی، از عوامل مهم کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش آگاهی در جامعه می‌باشد که مجموعه فرمانداری و دستگاه‌های مسئول، همکاری لازم را در این خصوص خواهند داشت.

بصیری تصریح کرد: در زمینه اعتبارات با وجود انتظارات فراوان دیگر دستگاه ها، سعی می کنیم با نگاهی جامع به آینده، حوزه فرهنگی را حمایت کنیم تا منابع مالی یک سویه به سمت تعداد محدودی از دستگاه های برخوردار و اجرایی سوق داده نشود.

 مهدی براتی، معاون عمرانی فرمانداری نیز از عملکرد کتابخانه‌ها تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد تعامل دستگاه‌های فرهنگی و اعضای انجمن شهرستان به ویژه شوراهای اسلامی شهر با کتابخانه‌ها در راستای هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی افزایش یابد.

علی شمسی، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تداوم وتقویت برنامه‌ها و استفاده از تمام ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی را لازم و ضروری دانست و کتابخانه از مهمترین پایگاه‌ها در این زمینه هستند.

نسخه قابل چاپ