فهرست

به همت كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان؛

نشست کتاب‌خوان ویژه شهادت امام محمد باقر(ع) برگزار شد

همزمان با شهادت امام محمد باقر(ع)، نشست کتاب‌خوان ویژه شهادت در شهرستان فلاورجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان،به مناسبت گرامي‌داشت شهادت امام محمد باقر(ع) به همت كتابداران شهرستان، نشست مجازي كتاب‌خوان از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
در اين نشست 4 عنوان كتاب معرفي شد:
زهرا معنوي، مسئول كتابخانه شهيد مطهري  به معرفي كتاب «حيات پاكان» به قلم مهدي محدثي  پرداخت.
وی گفت: این کتاب  داستانهايي از زندگي پاكترين انسانها يعني چهارده معصوم«ع» است تا آينده سازان اين مرز و بوم با مطالعه زندگي پيشوايان معصوم، خود را در مسير خداپسندانه آنان قرار دهند و اين كتاب براي معرفي اين چهره هاي بزرگ تاريخ بشري براي كودكان و نوجوانان نگاشته شده است
مرضيه محمدي، مسئول كتابخانه نسيم در  معرفي كتاب «زندگاني باقرالعلوم » نوشته آيت الله مدرسي گفت:در این کتاب ضمن مطالعه و بررسي زندگاني امام محمد باقر (ع)، خصلت‌هاي پسنديده آن حضرت و وقايع تاريخي دوران زندگي او تشريح مي‌شود صفحات پاياني كتاب شامل سخناني از اين امام بزرگوار است.
 شهيده مرادي، مسئول كتابخانه فجر كتاب «حكمتهاي باقري جهل حديث از امام باقر (ع) » نوشته جواد محدثي را معرفي كرد. مرادی گفت: احاديث گرانسنگ پيامبر اكرم(ص) و ائمه اطهار(ع) دومين منبع معرفت بخش پس از قرآن كريم است كه در كنار تبيين مفاهيم قرآني، تعاليم ارزشمند ديگري را نيز به مخاطب خود ارزاني مي دارد. اين كتاب هشتمين كتاب از سلسله كتاب‌هاي راه زندگي است كه نويسنده به ترجمه و توضيح چهل حديث از امام باقر(ع) پرداخته است.تبيين چهل موضوع اخلاقي و اجتماعي با ترجمه اي روان همراه با توضيحي مختصر و استفاده از اشعاري مناسب در لابلاي مطالب، از ويژگيهاي اين كتاب است.
اميد طبيبي، كتابدار كتابخانه پيامبر اعظم(ص) به معرفي كتاب « 14 قصه از كودكي معصومين » از محسن رباني پرداخت كه معرفي كودكي معصومين (ع) يكي از روش ‌هاي ارائه‌ الگوهاي عملي به كودكان و نوجوانان است. نويسنده‌ كتاب با توجه به اين هدف و با دقت و ظرافت تمام، پس از غور در زندگي آن عزيزان، چهارده حكايت شيرين و خواندني را انتخاب و با نثري ساده بازنويسي كرده است. سفير، همدم كوچك، سلام پيرمرد و شاهد دروغ‌گو از جمله داستان‌ هاي اين مجموعه است.
مريم بازبين، كتابدار كتابخانه آيت الله شريعت كتاب«باغ هاي هميشه بهار» نوشته علي اصغر عزتي پاك را معرفي كرد كه روايتي داستاني از زندگي حضرت امام محمدباقر است و با زباني ساده و روان براي نوجوانان نگاشته شده است. اين كتاب داراي سه فصل است كه هر فصل از زبان يكي از شخصيت‌هاي نزديك به آن امام بزرگوار روايت شده است. نخستين فصل با عنوان «به تماشاي باغ‌هاي هميشه‌بهار» از زبان جابر بن عبدالله انصاري، فصل دوم با عنوان «روشني‌هاي شهر» به روايت عبدالله بن عطا و فصل سوم با عنوان «سرود سال‌هاي عاشقي» از زبان جابر جوفي بيان شده است.
گفتني است همچنين به مناسبت گرامي‌داشت شهادت امام جواد(ع) برنامه‌هاي متنوعي براي اعضاي كتابخانه به همت كتابخانه‌هاي عمومي شهيد مطهري و المهدي برگزار شد. آموزش كاردستي و اوريگامي گربه ، قصه‌گويي و نمايشگاه كتاب، مسابقه  رنگ آميزي با موضوع حضرت امام محمد باقر(ع) از جمله برنامه‌هايي است كه به اين مناسبت برگزار شد.
 

 
نسخه قابل چاپ