فهرست

در گراميداشت هفته حجاب و عفاف؛

نشست كتاب‌خوان ويژه حجاب و عفاف در گلپايگان برگزار شد

همزمان با هفته حجاب و عفاف نشست كتاب‌خوان در كتابخانه عمومي بانو واليه شجاع شهرستان گلپايگان به صورت مجازي برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان، نشست كتاب‌خوان مجازي گراميداشت هفته حجاب و عفاف به ميزباني كتابخانه عمومي بانو واليه شجاع شهرستان گلپايگان از طريق پلتفرم اسكاي‌روم برگزار شد.
سيده شريفه مدني، مسئول كتابخانه عمومي بانو واليه شجاع ضمن گرامي‌داشت هفته‌ عفاف و حجاب پيام عفت را دو مفهوم دروني خواند كه خداوند در مرد و زن به وديعه گذاشته است و گفت: عفاف وحيا حافظ حريم انساني و شخصيت وجودي زن و مرد است، در كنار حيا و عفت مقوله‌ حجاب است كه كاملا در ارتباط اصولي با حيا و عفت است و امروزه حجابي كه دختران ما انتخاب مي‌كنند حجابي انتخابي و آگاهانه است.
مدني با اشاره به سخنان راغب اصفهاني در «مفردات القران» گفت: عفت حالتي دروني و نفساني است كه توسط آن از غلبه شهوت جلوگيري مي‌شود و در قرآن كريم از واژه عفت در دو معنا استفاده شده است، گاه به معناي خود نگهداري و پاكدامني است و گاه «عفت» به معناي قناعت آمده و مسائل مالي مورد نظر است.  عفاف نوعي حجاب دروني است كه انسان را از گناه باز مي‌دارد.
مسئول كتابخانه با معرفي كتاب «مرواريد در صدف» نوشته محمد تقي سيف با موضوع بانوان و پوشش آنها از ديدگاه اسلام، فلسفه حجاب در قرآن و نزد مسلمانان  و فرمان خدا و نظر پيغمبر و ائمه و نظر رهبري در باره حجاب را بيان كرد.
سپس مريم آقا محمدي، عضو فعال كتابخانه به معرفي كتاب «حجاب در عصر حاضر» نوشته حجه الاسلام محمد رضا اكبري پرداخت كه تحليل نو و عملي از حجاب و پايه‌هاي حجاب و ادله حجاب اسلامي و ويژگي‌هاي پوشش است.
در ادامه زهرا خسروي، كتابدار كتابخانه به معرفي كتاب «مسئله حجاب» از استاد شهيد مرتضي مطهري پرداخت. اين كتاب از انتشارات صدرا در 252 صفحه نوشته شده است. بخشهاي تاريخچه حجاب و علت پيدا شدن حجاب از جمله بخشهايي بود كه معرفی شد.
فرزانه امجدي، عضو كتابخانه با معرفي كتاب «پوشش و حجاب» يا چلچراغ حكمت از علي محمدي گفت: كتاب از انتشارات كانون انديشه جوان در 96 صفحه حجاب و تئوري هاي مختلف و آرامش رواني حجاب،حفظ چشم و پوشش جسم از موارد مورد بحث در کتاب است.


 
نسخه قابل چاپ