فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهین‌شهر؛

بزرگداشت روز عرفه و عيد قربان برگزار شد

به مناسبت روز عرفه و عید قربان بزرگداشتی به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهین ‌شهر در محل کتابخانه شهید دستغیب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين‌شهر و میمه، به مناسبت فرا‌رسيدن ايام خجسته روز عرفه و عيد قربان، عيد بندگي و اطاعت از الله، با مشاركت دبيران انجمن‌هاي ادبي و سازمان تبليغات اسلامي، بزرگداشتي در اداره كتابخانه‌هاي عمومي شاهين‌شهر و به ميزباني كتابخانه شهيد دستغيب و محفل ادبي ققنوس، با حضور نويسندگان، شاعران و اعضاي كتابخانه به صورت حضوري و وبينار برگزار شد. 
در ابتداي اين جشنواره حجت الاسلام والمسلمين حسن بابايي، رياست سازمان تبليغات اسلامي شاهين شهر، به بيان عظمت روز‌هاي عرفه و عيد سعيد قربان پرداخت و از جايگاه اين ايام پربركت و خجسته در ميان مسلمانان، شيعيان و اعمال مستحب اين دو روز سخن گفت.
در بخش ديگر اين جشنواره، سيروس شجاعي‌فر منشط اهوازي، دبير انجمن فردوسي و نماينده اداره ارشاد در انجمن‌هاي ادبي شهرستان شاهين شهر سروده خود را براي حاضرين در انجمن قرائت كرد.
در ادامه غلام محمودپور، يكي از نويسندگان و شاعران شهرستان، ضمن بيان كارنامه نويسندگي خود به معرفي اثر خود با عنوان «عطش ديدار» پرداخت.
فريبا اسدي، نويسنده و پژوهشگر اجتماعي، مدينه الياسي و پريسا جمشيدي از اعضاي كتابخانه شهيد دستغيب، مهمانان ديگر اين نشست بودند كه قطعات ادبي و اشعاري را در خصوص عيد سعيد قربان و روز عرفه خواندند.
مهدي حاتمي از نويسندگان نوجوان شاهين شهر با بيان نحوه شروع نويسندگي و سير فعاليت خود در اين مسير، به معرفي اثر خود، كتاب «پيرمرد اميدوار» پرداخت.
نشست كتاب‌خوان، با محوريت معرفي آثار مرتبط با عيد سعيد قربان، از بخش‌هاي ديگر اين جشنواره فرهنگي بود كه با مشاركت كتابداران و اعضاي كتابخانه شهيد دستغيب برگزار گرديد.
در اين بخش سما عساكره با خوانش شعر و معرفي كتاب «ذبيح الله»؛ فاطمه غريب زاده با خوانش شعر و معرفي كتاب «حضرت اسماعيل(ع)»؛ پريسا جمشيدي با شعرخواني و بيان داستان قرباني كردن حضرت ابراهيم(ع) و مرضيه رفيعي با معرفي كتاب «رفتارشناسي حضرت ابراهيم(ع)» مشاركت داشتند.
در حاشيه جشنواره به مناسبت عيد قربان، مسابقه نقاشي ويژه كودكان برگزار و به رسم یادبود هدایایی با مشاركت سازمان تبليغات اسلامي اهدا شد.
حسن ختام جشنواره روز عرفه و عيد سعيد قربان، نشست نقد داستان بود كه در اين بخش، مهدي حاتمي، نويسنده نوجوان، اثر خود را براي حاضران خواند و نويسندگان و شاعران حاضر در انجمن ادبي ققنوس، به نقد و تحليل اين كتاب پرداختند و نظرات خود را در اين خصوص بيان داشتند.
گفتنی است مسابقه نقاشي با موضوع عيد سعيد قربان در كتابخانه عمومي بعثت وزوان شهرستان شاهين‌شهر و ميمه برگزار شد.در اين مسابقه كودكان نقاشي‌هاي خود را با موضوع عيد سعيد قربان به صورت مجازي به صفحه اينستاگرام كتابخانه بعثت وزوان ارسال كردند.
مهلت شركت در اين مسابقه تا دوم مردادماه بوده و به برگزيدگان اين مسابقه جوايزي به رسم يادبود تقديم خواهد شد.
گفتني است كتابداران كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين‌شهر با برگزاري برنامه هايي از جمله نمايشگاه كتاب، معرفي كتاب و ... اين ايام فرخنده و مبارك را گرامي داشتند.

 
نسخه قابل چاپ