فهرست

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان خووربیابانک انجام شد؛

بازدید نماینده مردم خوروبیابانک و نایین در مجلس از کتابخانه عمومی شهدای خور

نماینده مردم خوروبیابانک و نایین در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک از کتابخانه عمومی شهدای خور بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، الهام آزاد، نماینده مردم خوروبیابانک و نایین در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی شهدا خور بازدید کرد. این بازدید با همراهی عباس نظام‌الاسلامی، فرماندار شهرستان خوروبیابانک و ام‌البنین علیخانی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان به منظور بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک انجام شد.

ام‌البنین علیخانی، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های کتابخانه‌ها، گفت: امروزه کتابخانه‌های عمومی محلی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی هستند و صرفاً بحث امانت و بازگشت کتاب مطرح نیست. در زمان شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی کتابخانه‌های عمومی با محوریت کتاب و کتابخوانی با جدیت در بستر فضای مجازی دنبال شده است.

وی ضمن اشاره به برخی مشکلات کتابخانه شهدای خور، مشکل مهم سرمایش و گرمایش کتابخانه را مطرح کرد و خواستار رفع این مشکلات شد. همچنین مشکلات پروژه ساختمان جدید کتابخانه شهر جندق نیز در این دیدار مورد بحث قرار گرفت.

الهام آزاد، نماینده مردم خوروبیابانک و نایین در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید به اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه جامعه اشاره کرد و گفت: مطالعه از مهم ترین ارکان فرهنگ بوده و تا زمانی که توسعه فرهنگی به حد مطلوب نرسد، پیشرفت و تعالی جامعه محقق نخواهد شد.

آزاد در این دیدار با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه کشور، گفت: قشر کودک و نوجوان ما بیش از پیش به آشنایی با سیره اهل بیت علیهم السلام نیاز دارند و باید مسئولان کتابخانه و کتابداران شهرستان از طریق معرفی کتاب و اجرای برنامه‌های مناسبتی این قشر از جامعه را با سیره اهل بیت علیهم السلام آشنا سازند.

وی زمینه‌سازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سیره معصومین علیهم السلام را بسیار مهم دانست و افزود: مسئولان و نمایندگان مجلس وظیفه دارند در حد توان از این نهاد فرهنگی حمایت کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تلاش‌ کتابداران شهرستان در عرصه فرهنگ را ستود و اظهار امیدواری کرد با همت این عزیزان بتوانیم آینده روشنی را در حوزه کتاب و کتابخوانی در خوروبیابانک رقم بزنیم.

عباس نظام الاسلامی، فرماندار شهرستان خوروبیابانک ضمن تقدیر از زحمات سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک، گفت: کتاب و کتابخوانی باید از اولویت‌های اصلی هر جامعه ای باشد و آگاهی بخشی در جامعه می تواند بخش عمده ای از مشکلات را از بین ببرد.

وی در خصوص جذب بودجه جهت تجهیز کتابخانه‌های عمومی شهرستان قول مساعدت داد.

گفتنی است، شهرستان خوروبیابانک با داشتن 3 کتابخانه نهادی بالغ بر 35 هزار نسخه کتاب و 2 هزار و 57 عضو فعال دارد.كلمات كليدی : کتابخانه‌های عمومی , نایین
نسخه قابل چاپ