فهرست

با حضور نویسنده اثر؛

كتاب «اماه» در کاشان معرفی شد

نشست معرفي و بررسي كتاب «اماه» نوشته حميد سبحاني صدر با حضور نويسنده اثر به همت اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان كاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان كاشان، نشست معرفي و بررسي كتاب «اماه» با حضور حجه الاسلام حميد سبحاني صدر، نویسنده اثر؛ محمدجعفر حسام محمدي مسئول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي تهران؛ كتابداران و علاقه مندان حوزه كتاب به صورت مجازي در صفحه اينستاگرام اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان كاشان برگزار شد.
در ابتداي برنامه محمدجعفر حسام محمدي، محقق، تاريخ پژوه و قرآن پژوه ومسئول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي تهران ضمن تبريك سالروز پيوند آسماني حضرت اميرالمونين (ع) و فاطمه زهرا (س) گفت: در مورد ازدواج حضرت زهرا (س) و حضرت علي(ع) لازم است مقايسه اي بين تورات و قرآن كريم داشته باشيم، در تورات به حضرت ابراهيم(ع)  وعده داده شده كه از ذبيح تو ذريه پاك به وجود مي‌آيد و آنگاه ملك عظيم پيدا کرده و پادشاهي عظيمي روي زمين ايجاد مي‌شود، در سوره نسا آيه 54 نيز به اين مورد اشاره شده است و همينطوردر آيه 124 سوره بقره به امتحان کردن ابراهيم (ع) اشاره شده است. وي تصریح کرد: در قرآن آمده است كه در ذريه حضرت ابراهيم(ع) نور امامت قرار داديم و از آن نور پيوندي صورت گرفته و آن پيوند آسماني حضرت اميرالمومنين (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) مي باشد كه در سوره نور و آيه نور، آيه 35 اين سوره به آن اشاره شده و اصل مطلب و نكته مهم اينكه حلقه وصل حضرت ابراهيم(ع) با امام زمان(عج) وجود نازنين حضرت فاطمه زهرا(س) مي باشد.
در ادامه حجه الاسلام حميد سبحاني صدر، نويسنده كتاب «اماه» در معرفي كتاب خود گفت: در مورد حضرت فاطمه زهرا(س) عمده ترين موضوع براي بنده مسئله سيره بوده اما عمدتا به صورت خاص سيره اجتماعي بوده است و يكي از مشكلات امروزه جامعه ما بخصوص بانوان عدم ارتباط كافي با سيره حضرت زهرا(س) است و در این کتاب سعی شده به سوالات متفاوتی که در ذهن مخاطب است ازجمله اينكه کدام بعد حضرت زهرا(س) را باید الگو قرار دهيم؟چه سنخيتي بين من و فاطمه زهرا(س) است؟ نيازها و دغدغه‌هاي عصر حاضر با زمان این بانوی بزرگوار متفاوت است پاسخ داده شود و در اين كتاب سعي شده واقعيت‌ها بيان شود و مخاطب به آن دست پيدا كند.
سبحاني صدر در ادامه افزود: در بخش بي‌كرانه‌ها به حجاب، سيره اجتماعي خاص،حضور در فعاليت‌هاي اجتماعي و تعامل با خانواده اشاره شده ولي وسيع ترين فصل كتاب مربوط به بخش همسرانه‌ها است كه مورد بررسي بيشتر قرار گرفته و آن شامل نوع ارتباط با همسر، همراهي با همسر، زندگي اجتماعي و غيره مي باشد.
يادآوري مي شود كتاب« اماه»  حاصل ده سال تحقيق و پژوهش  نويسنده در جزئيات زندگي سرور زنان عالم است. نويسنده سعي كرده در حد توان نمونه‌هايي ملموس و قابل الگوبرداري از سيره اجتماعي آن حضرت را به اختصار ارائه دهد.
كتاب« اماه : دخترانه‌ها ، همسرانه‌ها ، مادرانه‌ها و بي كرانه‌هايي از سيره اجتماعي حضرت فاطمه زهرا (س)» توسط نشر واژه پرداز انديشه در زمستان 99 به چاپ رسيده است .

 

 
نسخه قابل چاپ