فهرست

به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين شهر؛

ويژه برنامه روزادبيات كودك و نوجوان برگزار شد

ويژه برنامه روزادبيات كودك و نوجوان به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين شهر در محل مصلي بزرگ نماز جمعه شاهين شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين‌شهر، به مناسبت روز ادبيات كودك و نوجوان، ويژه برنامه بزرگداشت با مشاركت دفتر امام جمعه شاهين شهر و نويسندگان تخصصي حوزه كودك و نوجوان و به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين شهر و با هدف جلب حمايت براي مشاركت نويسندگان فعال در حوزه كودك و نوجوان برگزار شد.
اين جشنواره شامل بخش‌هاي مختلف نمايشگاهي از منابع كودك كتابخانه، ايستگاه نقاشي ويژه كودكان، نمايشگاهي از آثار مكتوب در حوزه كودك و نوجوان از اهل قلم شاهين‌شهر بود.
در بخشي از اين جشنواره و در غرفه اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان، جلسه پرسش و پاسخي نيز با حضور تني چند از نويسندگان تخصصي حوزه كودك و نوجوان؛ مريم عابدي آذر، تصوير گر و نويسنده تخصصي كودك؛ فريبا اسدي، نويسنده كتب نوجوانان؛ پري ناز چيوايي، تصويرگر، نويسنده و نقاش و مهدي حاتمي زاده، نويسنده نوجوان برگزار شد.
برگزاري مسابقات فرهنگي و نقاشي با حضور قابل توجه كودكان و نوجوانان و اهداي جوايز فرهنگي، اطلاع رساني در خصوص جشنواره «بحار كتاب، انوار دانايي» و «جشنواره رضوي» در بين خطبه‌هاي نماز جمعه و در محل برگزاري نمايشگاه، و توزيع فرم عضويت كتابخانه در بين شركت‌كنندگان از بخش‌هاي جانبي جشنواره بزرگداشت روز ادبيات كودك و نوجوان بود.
به دليل استقبال گسترده و شور هيجاني اين جشنواره درخواست برگزاري هفتگي اين مراسم از سوي مسئولان فرهنگي دفتر امام جمعه داده شد و براي برگزاري اين برنامه در فرهنگسراي ادب و هنر و مساجد از گروه اجرايي و نويسندگان دعوت به عمل آمد.
در پايان از سوي حسين شاهزاده، فرد منتخب شوراي اسلامي با اهداي مبلغي از نويسندگان تقدير شد.
شايان ذكر است ويژه برنامه‌هاي متنوعي به مناسبت بزرگداشت روز ادبيات كودك و نوجوان در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين‌شهر برگزار شد:
برگزاري مسابقه نقاشي به مناسبت روز «ادبيات كودك و نوجوان» در كتابخانه بعثت وزوان
به مناسبت روز «ادبيات كودك و نوجوان»، مسابقه نقاشي با موضوع آزاد در كتابخانه بعثت وزوان شهرستان شاهين‌شهر برگزار شد.
در اين مسابقه كودكان نقاشي‌هاي خود را با  به صورت مجازي به صفحه اينستاگرام كتابخانه بعثت وزوان ارسال كردند و به برگزيدگان اين مسابقه جوايزي به رسم يادبود تقديم خواهد شد.
بزرگداشت روز ادبيات«كودك و نوجوان» با مشاركت كانون پروش فكري دركتابخانه شهيد مطهري گز
به مناسبت روز «ادبيات كودك و نوجوان» ويژه برنامه اي با همكاري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان به ميزباني كتابخانه شهيد مطهري گز با حضورافتخاري مهدي محمدي، دكتري علم اطلاعات و دانش شناسي و متخصص و صاحب نظر در زمينه تحليل محتوي ادبيات كودك و نوجوان و ساير ميهمانان صاحب نظر در حوزه ادبيات كودك و اعضاي كانون پرورش فكري گز برگزار شد.
 
 

 
نسخه قابل چاپ