فهرست

به همت كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان؛

ويژه برنامه بزرگداشت شهادت امام جواد(ع) برگزار شد

همزمان با شهادت امام جواد(ع)، ويژه برنامه‌ بزرگداشت در شهرستان فلاورجان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان، در گرامي‌داشت شهادت امام جواد(ع) برنامه‌هاي فرهنگي متنوعي به همت كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان برگزار شد.
نشست مجازي كتاب‌خوان 
به مناسبت گرامي‌داشت شهادت جواد الائمه(ع) به همت  كتابداران شهرستان، نشست مجازي كتابخوان از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد. در اين نشست بخش‌هايي از كتاب‌ توسط كتابداران و مسئولان كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان خوانش شد.
اين نشست با شعرخواني و قرائت مطالب زيبايي درباره امام جواد(ع) توسط مرضيه محمدي، مسئول كتابخانه نسيم قهدريجان آغاز شد.
در این نشست 4 عنوان کتاب معرفی شد:
مريم توكلي، مسئول كتابخانه امام خميني  به معرفي كتاب «تحليلي از زندگاني و دوران جواد الائمه » به قلم فضل الله صلواتي  پرداخت ؛ كتاب، توضيح مختصري درباره زندگاني امام جواد(ع) و حكومت‌ها و موقعيت مسلمان‌ها در آن دوران داده است.
سميه كريمي، كتابدار كتابخانه امام خميني به معرفي كتاب «ارمغان شعر شيعه» نوشته محمود احمدي پرداخت. همچنين اشعاري در سوگ امام جواد(ع) از اين كتاب را قرائت کرد.
شعرهاي اين كتاب در رثاي امامان شيعه و اهل بيت پيامبر اسلام (ص) سروده و در چهار بخش گنجانده شده است كه به ترتيب مناجات‌نامه‌ها در ستايش پروردگار، غم‌ها و شادي‌ها در رثاي پيامبر (ص) و ائمه‌ي اطهار، پندها و اندرزها، و يادها و يادبودها را شامل مي‌شود.
 مريم ابراهيمي، مسئول كتابخانه شهداي ابريشم كتاب «زندگاني چهارده معصوم(ع)» نوشته آيت الله مظاهري را معرفي کرد. در اين كتاب خلاصه اي از زندگاني هر كدام از امامان معصوم (ع) آورده شده است.
زهرا معنوي، مسئول كتابخانه مطهري ايمانشهر به معرفي كتاب «سوغاتي» از مجموعه قصه هاي شيرين چهارده معصوم(ع) از مسلم ناصري پرداخت كه مجموعه‌اي شامل قصّه‌هايي از زندگي «معصومين عليهم‌السلام» است كه به سبك كودكانه و براي گروه سنّي (ب) تدوين شده است. هدف از نگارش اين داستان، آشنايي با داستان‌هاي زندگي و سجاياي اخلاقي ايشان است.
 علي جعفري، كتابدار كتابخانه فرهنگ كليشاد به مرثيه سرايي و خواندن قسمت هايي از دعاي توسل پرداخت.
نشست كتاب‌خوان ویژه شهادت امام محمد تقي(ع)
در كتابخانه شهيد مطهري نشست كتاب‌خوان ویژه امام جواد(ع) با حضور اعضاي نوجوان برگزار شد.
 در اين نشست سارينا موسايي كتاب «14 قصه از 14 معصوم» نوشته حسن فتاحي، رزيتا موسوي كتاب «زندگاني امام محمد تقي عليه السلام» به نويسندگي منصور كريميان و  زهرا معنوي كتاب «قصه هاي شيرين از معصومين» نويسنده مسلم خراساني را براي حاضران معرفي كردند.
گفتنی است  همچنین به مناسبت گرامي‌داشت شهادت امام جواد(ع) برنامه‌هاي متنوعي براي اعضاي كتابخانه به همت كتابخانه هاي عمومي شهيد مطهري و المهدي برگزار شد. آموزش كاردستي و اوريگامي حلزون ، قصه‌گويي و نمايشگاه كتاب، مسابقه نقاشي  و رنگ آميزي با موضوع حضرت جوادالائمه از جمله برنامه‌هايي است كه به اين مناسبت برگزار شد.
.

 
 

 
نسخه قابل چاپ