فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برخوار؛

نشست كتاب‌خوان «به وقت آشنايي» برگزار شد

نشست كتاب‌خوان «به وقت آشنايي» به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومی شهرستان برخوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان برخوار،  نشست كتاب‌خوان «به وقت آشنايي» به ميزباني كتابخانه انديشه شهر دستگرد و با همكاري اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شازند از طريق پلتفروم اسكاي روم برگزار شد.
اين نشست با هدف آشنايي با نويسندگان و شاعران حوزه ادبيات كودك و نوجوان، به مناسبت گرامي‌داشت روز ادبيات كودكان و نوجوانان برگزار شد. در اين نشست تعدادي از كتابداران به معرفي شخصيت و زندگينامه شاعران و نويسندگان پرداختند و ضمن بيان فعاليتهاي اين نويسندگان نام آشنا، بعضي از مهمترين آثار ايشان را معرفي كردند.
در ابتداي اين نشست سهيلا اناري، كتابدار كتابخانه انديشه دستگرد به معرفي شخصيت مصطفي رحماندوست و كتاب «فوت كوزه گري» پرداخت و گفت: اين اثر به بيان قصه‌هاي چهار هزار ضرب المثل فارسي پرداخته است كه براي اكثر رده‌هاي سني قابل استفاده است. در اين مجموعه، داستان شكل گيري ضرب المثل به زباني ساده و روان بيان شده و همچنين ضرب‌المثل‌هاي مشابه آن و معناي كلمات دشوار را مي توان مشاهده كرد.
زهرا رجبي، رابط فرهنگي كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شازند در معرفي شخصيت محمد ميركياني و كتاب «حكايت‌هاي كمال» گفت: اين كتاب روايتگر ۱۵۰ قصه كوتاه در دهه ۴۰ مي‌باشد كه در پنج جلد جمع‌آوري شده است و اين حكايت‌ها كه يادآور دوران نوجواني و خاطرات زندگي محمد ميركياني در تهران قديم است با لحني شيرين، نوجوانان را با سبك زندگي دهه‌هاي گذشته آشنا مي‌كند.
در ادامه اعظم عبدلي، كتابدار كتابخانه شهداي حصارروفر به معرفي شخصيت افسانه شعبان نژاد و كتاب «گنجشك و سبز و قرمز» پرداخت و اشعاري از اين كتاب را قرائت كرد.
سميه سهراب‌نيا، كتابدار كتابخانه شهداي توره به معرفي مهدي آذريزدي و كتاب «قصه هاي خوب براي بچه‌هاي خوب» پرداخت و گفت: در اين اثر آذريزدي داستان‌هاي كهن را براي كودكان به زبان كودكانه، بازنويسي كرده ‌است.
و در پایان نرگس حسين زاده، مسئول كتابخانه انديشه شهر دستگرد به معرفي شخصيت فريبا كلهر و كتاب «حكايت‌هاي شيرين الهي نامه» پرداخت.
حسین‌زاده گفت: اين كتاب داستان پدري است كه براي راهنمايي و نصيحت شش پسرش حكايت‌ها و مثال هاي فراواني در موضوعات اخلاقي و اجتماعي بيان مي‌كند.
گفتي ۱۸ تير سالروز درگذشت مهدي آذريزدي نويسنده سرشناس آثار كودكان و نوجوانان و نويسنده كتاب «قصه هاي خوب براي بچه‌هاي خوب» است كه توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان روز ادبيات كودك و نوجوان در تقويم نامگذاري شده است.
 

 
نسخه قابل چاپ