فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهین‌شهر؛

بزرگداشت«روز قلم» برگزار شد

مراسم بزرگداشت« روز قلم» به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين‌شهر و با همكاري دبيران انجمن‌هاي ادبي شهرستان، به ميزباني انجمن ادبي ققنوس در كتابخانه شهيد دستغيب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين‌شهر، در ابتداي اين جشنواره  حجت الاسلام والمسلمين حسن بابايي، رياست سازمان تبليغات اسلامي شهرستان، با تبريك اين روز خجسته به اهالي قلم، نويسندگان و شاعران كشورعزيزمان، دقايقي پيرامون اهميت قلم و پاسداشت حرمت قلم سخن گفت.
در ادامه‌ اين وبينار، سيروس شجاعي فر منشط اهوازي، پيشكسوت شاعران شاهين‌شهر، دبير انجمن ادبي فردوسي و نماينده اداره ارشاد در امور انجمن‌هاي ادبي شهرستان، سيد رضا حسيني پور، فرهنگي، شاعر و دبير انجمن ادبي سعدي وزوان، سميه بهرامي، شاعر، گوينده و هنرمند شاهين شهر، احساسات سروده‌ها و نوشته‌هاي خود را پيرامون جايگاه و ارزش قلم قرائت كردند.
در بخش ديگر جشنواره، پريسا جمشيدي و سما عساكره، دو عضو نوجوان كتابخانه شهيد دستغيب و از اعضاي باشگاه كتابخواني كودك و نوجوان«كتاب باز» شاهين‌شهر، آثاري از بزرگان ادب پارسي را به حاضران در جشنواره تقديم كردند.
علي قرباني، جانباز محترم دفاع مقدس وسره‌نويس، مهمان ديگر اين جشنواره بود كه نگاشته زيباي خود را در خصوص اين روز قرائت كرد.
وي قلم را رخشي خواند كه در بند نمي‌تازد و با آزادي برابر است و افزود: روز گرامي‌داشت قلم، روز گرامي‌داشت آزادي، انديشه‌ها و روان‌هاي سالم است.
مريم عابدي آذر، نويسنده و تصويرگر ويژه كودك هم به عنوان نماينده نويسندگان شهرستان، ضمن تبريك اين روز بزرگ به اهل قلم، مختصري از فعاليت‌هاي نويسندگي خود به همراه معرفي آثار خويش را ارائه و تعداي ازآخرين آثار منتشر شده خود را به كتابخانه شهيد دستغيب اهدا کرد.
از ديگر بخش‌هاي اين وبينار، نشست معرفي شهداي اهل قلم و شعرخواني در وصف اين روز بود كه مريم داودي «شهيد مهدي رجب بيگي»، صفورا مختاري «شهيد محمدرضا فتاحي»، مرضيه رفيعي «شهيد مرتضي آويني» و مريم كيان‌ارثي«شهيد محمود صارمي»  از شهداي اهل قلم را معرفي و اشعاري در ارتباط با بزرگداشت روز قلم خواندند.
در پايان سميرا كرمي از رابطان فرهنگي شهرستان اين روز بزرگ را به صاحبان قلم تبريك و تهنيت گفت و در ادامه اشعاري در بيان عظمت قلم، براي حضار خواند.
گفتني است برگزاري نمايشگاهي از آثار نويسندگان شهرستان شاهين شهر و كتب اهدايي جشنواره بحار و مسابقه نقاشي، نمايشگاه كتاب شهداي اهل قلم ، معرفي كتاب و.. از ديگر برنامه‌هايي بود كه به مناسبت روز پاسداشت قلم برگزار شد.
درپايان به رسم يادبود هداياي فرهنگي و تبركهاي تقديمي از سوي آستان قدس رضوي به نويسندگان اهدا شد.

 
نسخه قابل چاپ