فهرست

به مناسبت گرامی‌داشت هفته مبارزه با مواد مخدر؛

نشست كتابخوان تخصصي به میزبانی كتابخانه امام خميني(ره) برگزار شد

به مناسبت گرامی‌داشت هفته مبارزه با مواد مخدر نشست كتاب‌خوان تخصصي به ميزباني كتابخانه عمومي امام خميني(ره) شهرستان فلاورجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان،  همزمان با روز جهاني مبارزه با مواد مخدر، نشست كتاب‌خوان تخصصی به ميزباني كتابخانه عمومي امام خميني(ره)  شهرستان فلاورجان در پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
مريم توكلي، مسئول كتابخانه امام خميني به معرفي كتاب «كراك» به قلم فاستر آليو پرداخت.
توکلی گفت: اين كتاب از مجموعه كتاب‌هاي «حقايق آشكار از مواد مخدر» است كه نگارنده در آن به معرفي كراك به قلمي ساده پرداخته است. از جمله موضوع‌هاي مطرح شده انواع كاكائين، دلايل اعتيادآور بودن كراك؛ تمايل به مصرف كراك؛ شرايط اقليمي؛ پيامدهاي رواني و جسماني مصرف كراك و پيشگيري و درمان اعتياد به كراك است.
مريم ابراهيمي، مسئول كتابخانه شهداي ابرايشم كتاب «حشيش: آنچه والدين بايد از آن بدانند» نوشته هومان نارنجي ها,را معرفي كرد. در اين كتاب توضيحاتي در مورد حشيش بيان شده كه ماده مخدري توهم‌زا و حاصل ترشح رزيني برگ‌هاي خشك شده گياه شاهدانه هندي يا كانابيس است و ماري‌جوانا سرشاخه‌هاي گلدار اين گياه است. با اين حال حتي برخي كارشناسان مواد مخدر نيز گاهي ماري‌جوانا و حشيش را مترادف هم به كار مي‌برند.
سميه كريمي، كتابدار كتابخانه امام خميني  به معرفي كتاب «معتادان گمنام NA» اثر كميته نشريات خدمات جهاني پرداخت. در اين كتاب توضيحاتي در مورد تعاريف عام اعتياد و همچنين سرگذشت‌هايي از معتاداني كه پاكي‌شان را در شرايط دشوار زندگي حفظ كرده‌اند، آمده است.
 عباس شفيعي، مسئول كتابخانه پيامبر اعظم (ص) كليشاد  در معرفی كتاب «گامي در شناخت مواد مخدر و روان گردان»  نوشته عيسي كاكويي گفت: نويسنده كتاب با بهره‌گيري از علوم جديد به توضيح مطالبي در مورد مواد سستي‌زا، مواد توهم‌زا، مواد توان‌زا، داروهاي جانشين‌شونده، آرام‌بخش‌ها و ضد اضطراب‌ها، و داروهاي مسكن و خواب‌آور پرداخته است.
نسخه قابل چاپ