فهرست

به منظور بررسی وضعیت کتابخانه‌ها و دیدار با کتابداران؛

سرپرست اداره کل كتابخانه‌هاي عمومي اصفهان از كتابخانه‌هاي اردستان بازدید کرد

سرپرست اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان با حضور در کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان ضمن دیدار با رییس اداره، مسئولان کتابخانه و کتابداران از نزدیک در جریان وضعیت این مجموعه‌ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، اميرهلاكويي، سرپرست اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي با هدف بررسي وضعيت و رفع مشكلات و نظارت برفعاليت‌هاي عمراني انجام شده در سال جاري در كتابخانه‌ها ، از كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان بازديد كرد.
در اين بازديد سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن حضور در کتابخانه‌های عمومي شهيد نورالله طباطبايي نژاد، حضرت سجاد(ع)، مجمرزواره‌اي و كريم اهل بيت(ع) كچورستاق از روند فعالیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان بازدید کرد.
امیر هلاکویی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه‌ها برضرورت رفع برخی مشکلات موجود، اصلاح جانمایی نادرست برخی از بخش‌ها و شاداب سازی این مجموعه ها با درنظرگرفتن ظرفیت‌ها تاکید کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان در دیدار با کتابداران ضمن اشاره به نقش و اهمیت کتابخانه ها در شرایط بحران از جمله کرونا، عنوان کرد: کتابداران در شرایط سخت همه گیری بیماری، با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی ارتباط خود را با اعضا حفظ کردند که این شایسته تقدیر است؛ اما لازم است این فعالیت‌ها گسترش یابد و کتابخانه‌ها با تلاش و کوشش بیشتر نقش خود را به عنوان نهادی پیشرو و خلاق در انجام امور فرهنگی و ترویجی در جامعه تثبیت کنند.
وی همچنین خواستار تلاش مضاعف در ترویج فرهنگ كتابخواني و شركت در جشنواره‌هاي فرهنگي خصوصا جشنواره اهدای کتاب«بحارکتاب،انوار دانایی» و  جشنواره كتابخواني رضوي شد.
در بازديد از كتابخانه‌های عمومي مجمر زواره‌اي و كريم اهل بيت باتوجه به استقبال كودكان و نوجوانان از بخش كودك وفعاليت‌‌هاي اين بخش، تجهيزو شاداب‌سازي و پویایی بخش کودک در دستور کار قرار گرفت.
گفتني است، شهرستان اردستان دارای 6 كتابخانه نهادی با  115 هزار جلد کتاب و 2 هزار و 500 عضو فعال است.
 
نسخه قابل چاپ