فهرست

به همت كتابخانه مجتهدالزمان بيدگلي؛

نشست كتاب‌خوان تخصصي ويژه ميلاد امام رضا عليه‌السلام برگزار شد

به همت كتابخانه مجتهدالزمان بيدگلي و با مشاركت دانش‌آموزان مدرسه فاطمه زهرا(س) نشست كتاب‌خوان تخصصي ويژه ميلاد امام رضا عليه‌السلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان آران و بيدگل، به مناسبت فرارسيدن ميلاد باسعادت امام رضا عليه‌السلام، نشست كتاب‌خوان  ويژه نوجوانان با مشاركت دانش‌آموزان مدرسه فاطمه زهرا(س) و حضور خادم افتخاري آستان قدس رضوي به ميزباني كتابخانه عمومي مجتهدالزمان بيدگلي از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
در ابتداي اين نشست مهمان ويژه برنامه ميثم استاديان ، خادم افتخاري آستان قدس رضوي به ايراد سخن پيرامون زندگي امام رضا عليه‌السلام و احاديثي از ايشان پرداخت و سپس درباره خدام افتخاري آستان قدس رضوي و شرايط ثبت نام و پذيرفته شدن صحبت کرد.
مبينا نساجي، عضو نوجوان كتابخانه به معرفي كتاب «سبزتر از بهار» نوشته شكوه قاسم‌نيا پرداخت.
نساجي گفت: كتاب «سبز تر از بهار» در سه بخش زندگينامه، سال شمار زندگي و چهل سخن كه شامل احاديث اين امام معصوم مي باشد تدوين شده است كه در آن ابتدا زندگي امام مهرباني را به شيوايي بيان کرده و سپس در بخشي كوتاه،احاديثي چند از اين امام همام را در زمينه هاي گوناگون بيان كرده است.
زهرا حاجي‌علي‌اكبري، عضو ديگر كتابخانه كتاب «بانوي اعترافات غلامان» اثر حميدرضا شاه‌آبادي را معرفي كرد و گفت: اين كتاب داستان دوران ولايتعهدي امام رضا(ع) و اعترافات سي غلام سياه مامون در مرو است. غلامان آنچه را كه در سال‌هاي ولايتعهدي امام رضا(ع) بر آنها گذشته، بازگو مي كنند و خواستار قضاوت خوانندگان مبني بر اين كه آيا براي غلامان هم روز جزايي هست يا نه هستند.
وي افزود: كتاب از نظر داستاني نثري گيرا و جذاب دارد و در آن به بسياري از شبهات مربوط به چرايي و چگونگي پذيرش ولايتعهدي از سوي امام رضا عليه السلام و نيات مأمون از اين كار به شكلي هنرمندانه پاسخ گفته شده است.
در ادامه اين نشست فاطمه اميدي ، دانش‌آموز مدرسه فاطمه زهرا(س) و عضو فعال كتابخانه در معرفي كتاب «ماه غريب من» اثر مجيد ملامحمدي گفت: اين كتاب، داستان زندگي امام رضا(ع) را در ۴فصل به نام هاي: بهشت مدينه، هشتمين آسمان، سفر به سرزمين غربت و سرانجام، تنهايي روايت مي كند. هر فصل شامل ۶۳ قصه از داستان هاي كوتاه و زيبايي با موضوعات مختلف از تولد امام رضا(ع)، پدرش، مادرش و ماجراهاي او و يارانش است. نثر كتاب بسيار ساده و روان است.
فاطمه عابدي، نيز كتاب «مسافر هشتم» نوشته مژگان شيخي را معرفي كرد و گفت: در اين كتاب، نويسنده به مسيري كه امام رضا (ع) پيموده و مسائلي كه براي ايشان اتفاق افتاده در قالب داستاني اشاره كرده است.
در پايان اين نشست نيز مبينا اكبري‌عارف،عضو فعال كتابخانه، به معرفي كتاب «مسافر غريب» اثر مسلم ناصري پرداخت.
اكبري‌عارف گفت: در اين مجموعه، دوازده داستان، حكايت و مناظره از زندگي حضرت امام هشتم رضا (ع) روايت شده است.

 
نسخه قابل چاپ