فهرست

به مناسبت دهه کرامت؛

برنامه‌های فرهنگی متنوع در لنجان برگزار شد

در گرامی‌داشت دهه کرامت برنامه‌های فرهنگی متنوع به همت کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنجان، در گرامی‌داشت دهه کرامت برنامه‌های فرهنگی متنوع به همت کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنجان برگزار شد.
نشست جمع‌خوانی کتاب «حرم در حرم»
به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت كتاب«حرم در حرم» به همت كتابخانه عمومي شهيد جمشید توکلی فولادشهر و توسط کتابداران شهرستان لنجان، از طريق پلتفرم اسكاي روم جمع‌خواني شد. در اين نشست بخش‌هايي از كتاب‌ توسط كتابداران و مسئولان كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان خوانش شد.
گفتنی است کتاب«حرم در حرم» شرح زندگانی و کرامات حضرت معصومه (س) و تاریخ شهر قم است. در این نوشتار نخست به اهمیت اماکن مقدسه دینی در اسلام از جمله مکه و مدینه و مشاهد ائمه (ع) و امامزادگان و حرمت این اماکن پرداخته شده و سپس گوشه‏هایی از شخصیت حضرت معصومه(س) و دوران مختلف زندگانی آن حضرت در مدینه و عزیمت ایشان به سمت قم بیان شده است. نگارنده به ابعاد علمی و معنوی حضرت معصومه(ع) نیز اشاره کرده و کیفیت و تاریخ وفات آن بانوی مکرمه در شهر قم را بیان می‏کند.
برگزاري نشست كتاب‌خوان مجازي با موضوع حضرت معصومه(س)
به مناسبت سالروز میلاد با برکت فاطمه معصومه(س) نشست کتاب‌خوان کتابداران با موضوع حضرت فاطمه معصومه (س) در پلتفرم اسکای روم و توسط کتابداران شهرستان لنجان و به میزبانی کتابخانه عمومی شهید مطهری فولادشهر برگزار شد.
فاطمه عطایی، کتابدار کتابخانه عمومی علامه دهخدا باغبهادران كتاب« در عصمت »؛ اعظم توکلی، سرپرست کتابخانه هشت بهشت فولادشهر كتاب«کاش تو را می‌دیدم»؛  پریسا لرکی، کتابدار کتابخانه هنر و اندیشه كتاب«حرم در حرم» و مهناز غلامی، کتابدار کتابخانه شهید مطهری كتاب«بانوی ملکوت» را با محوريت معرفي آثار مرتبط با زندگي‌نامه و کرامات حضرت معصومه (س)معرفي كردند.
نشست جمع‌خوانی کتاب « کاش تو را می‌دیدم»
به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت كتاب« کاش تو را می‌دیدم » به میزبانی كتابخانه عمومي هشت بهشت فولادشهر و توسط کتابداران شهرستان لنجان، از طريق پلتفرم اسكاي روم جمع‌خواني شد.
در اين نشست بخش‌هايي از كتاب‌ توسط كتابداران و مسئولان كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان خوانش شد.
گفتنی است مژگان شیخی، نویسنده این کتاب با نوشتن قسمت‌های مهم و تأثیر‌گذار از زندگی این بانوی بزرگوار در مجموعه‌ای جامع در برقراری ارتباط با مخاطب موفق عمل کرده است. حضرت فاطمه معصومه(س) زندگي كوتاه ولي پرباري داشت. آن حضرت در طول زندگي كوتاه خويش، فراز و نشيب‌هاي زيادي را پشت‌سر گذاشت، اما در تاريخ به اين فراز و فرودها اشاره‌ي زيادي نشده است. آنچه مسلم است، حضرت معصومه در كنار پدر بزرگوار و برادر گرامي‌اش، در حوادث تاريخي دوره‌ خود مؤثر بوده و آن رويدادها هم بر زندگي ايشان تأثير گذاشته است. از اين رو در كتاب«کاش تو را می‌دیدم» نگاهي گذرا به مهم‌ترين حوادث آن دوره‌ تاريخي شده است.
نشست جمع خوانی کتاب« پنجره‌های آسمان: 72 شعر درباره معصومین(س)»
به مناسبت گرامی‌داشت روز دختر كتاب«پنجره‌های آسمان» به میزبانی كتابخانه عمومي هنر و اندیشه فولادشهر و توسط اعضای دختر کتابخانه، از طريق پلتفرم اسكاي روم جمع‌خواني شد.
 در اين نشست شعرهای منتخب از کتاب با موضوع ائمه معصومین(س) توسط دختران نوجوان عضو کتابخانه خوانش شد.
گفتنی است کتاب«پنجره‌های آسمان» مجموعه ای است شامل 72 شعر از 35 شاعر کودک و نوجوان کشورمان و به عنوان کتاب سال مجله سلام بچه ها و پوپک در سال ۱۳۸۳ برگزیده شده است.
ویژه برنامه‌های کتابخانه عمومی شهید داریوش شهریاری
به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت و روز دختر برنامه‌های متنوعی برای اعضای دخترکتابخانه در فضای مجازی اینستا‌گرام به همت کتابخانه عمومی شهید داریوش شهریاری برگزار شد. آموزش کاردستی و اوریگامی، قصه‌گویی و نمایشگاه مجازی کتاب، مسابقه شعر، دلنوشته و نقاشی با موضوع کرامات حضرت معصومه‌(س) از جمله برنامه‌هایی است که به این مناسبت برگزار شد.
نشست کتاب‌خوان مجازی در کتابخانه شهید علم الهدی فولادشهر
به مناسبت سالروز میلاد با برکت فاطمه معصومه (س)  نشست کتاب‌خوان کتابداران با موضوع حضرت فاطمه معصومه(س) در پلتفرم اسکای‌روم و توسط کتابداران شهرستان لنجان و به میزبانی کتابخانه شهید علم الهدی فولادشهر برگزار شد.
مرضیه باقری، مسئول کتابخانه عمومی شهید علم الهدی فولادشهر كتاب« فصل فیروزه »؛  فاطمه زارع، کتابدارکتابخانه شهید علم الهدی فولادشهر كتاب« به سپیدی یک رویا »؛  پریسا لرکی کتابدار کتابخانه هنر و اندیشه كتاب«حرم در حرم»  و بی بی کرمی، مسئول کتابخانه بهمن زرین‌شهركتاب«عمه‌ سادات» را با محوريت معرفي آثار مرتبط با زندگي‌نامه و کرامات و سیره‌ حضرت معصومه(س) معرفي كردند.


 
نسخه قابل چاپ