منو

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با مشارکت روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها؛

نشست مجازي كتاب‌خوان «ميثاق با سردار دلها» در شهرستان شهرضا برگزار شد

نشست مجازي كتاب‌خوان «ميثاق با سردار دلها» به مناسبت شهادت سردار قاسم سليماني با مشارکت روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرضا، نشست مجازي كتاب‌خوان «ميثاق با سردار دلها» به مناسبت شهادت سردار قاسم سليماني به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرضا با حضور روساي ادارات شهرستان‌ها،كتابداران و علاقه‌مندان به كتاب و كتابخواني برگزار شد .
در اين نشست چهار عنوان كتاب توسط روساي ادارات شهرستان معرفي شد.
در ابتدا محبوبه السادات فاضل، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين شهر كتاب «ميثاق نامه مكتب حاج قاسم»شامل وصيت‌نامه سردار شهيد اسلام، سپهبد حاج قاسم سليماني كه توسط موسسه نشر آثار حاج قاسم سليماني گردآوري و منتشر شده است را معرفي كرد و قسمت هايي از آن را خواند.
در ادامه عفت باقري، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان كتاب «حاج قاسم سلام» با روايتگري حميدرضا فراهاني از فرماندهان سردار شهيد حاج قاسم سليماني در عمليات والفجر ۸  و تدوين مجيد سانكهن را معرفي كرد و گفت: فراهاني در اين كتاب هربخش از روايتش را با سلام بر سردار شروع مي كند. گويي نوشته‌هايش خطاب به خود اوست. سرداري كه بايد محتواي كتاب را مي‌ديده و تاييد مي‌كرده است اما درست روزي كه حاج قاسم قرار بود محتواي كتاب را بررسي كند، خبر شهادتش به گوش فرمانده مي‌رسد.
سپس فاطمه پورخاقان، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرضا به معرفي كتاب «اين مرد پايان ندارد» نوشته سيد علي بني لوحي پرداخت و گفت: اين كتاب به صورت متن و تصوير رنگي منتشر شده و مخاطب علاوه بر برخي تصاوير منتشر نشده از فرمانده جبهه مقاومت، خاطراتي را مي‌خواند كه تعدادي از آنها براي اولين بار منتشر شده است.
در پایان زيبا وفادار،رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان دهاقان در معرفي كتاب «من قاسم سليماني هستم»به قلم محمد حسينخاني از همرزمان, همكاران, دوستان و همشهريان شهيد سليماني گفت: اين كتاب مراحل مختلف زندگي سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني را از تولد تا شهادت براي اينده سازان اين مرز و بوم روايت مي‌كند.
گفتني است اين مراسم به صورت زنده در فضاي اسكاي روم برگزار شد.

 
عكس های مرتبط :