فهرست

تازه‌ترين اخبار

نوروز با کتابداران برگزیده نهاد؛

حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آنها دارد

زهرا احمدیان، برگزیده هفته کتاب ۱۴۰۱ در بخش مسئول برتر، گفت: مخاطب اصلی ترین هدف ما است و حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آن ها دارد؛ سعی ما این است که مشاوران امینی باشیم و با معرفی کتب خوب، حال خوب را به دوستان هدیه دهیم.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، زهر احمدیان، مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) شهرستان بهارستان استان اصفهان در هفته کتاب ۱۴۰۱ به عنوان مسئول برتر، معرفی شد. وی که ۲۰ سال است در کسوت کتابدار خدمت می کند در حال حاضر مسئولیت کتابخانه ۲۱ ساله امام خمینی(ره) را، با ۲۹۴۶۲ نسخه کتاب و ۲۴۴۴ عضو، عهده دار است.

حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آن ها دارد

احمدیان، برگزیده هفته کتاب ۱۴۰۱ در بخش مسئول برتر، با توصیف کتابخانه ایده آل خود، گفت: به اعتقاد من یک کتابخانه ایده آل، با اجرای طرح ها و اقداماتی ارزشمند مخاطب را به سوی خود جلب می کند؛ خدماتی گسترده ارائه می دهد و دسترسی کاربران را به منابع موردنیازشان فراهم می کند.

وی اضافه کرد: برای داشتن کتابخانه ایده آل باید تمام تلاش خود را در جهت خوب بودن، انجام دهیم؛ وقتی خوب نگاه کنیم، ذهن به خوبی ها معطوف شده و محیط ما بهترین مکان برای پیشرفت می شود. اولین گام برای ایده آل بودن این است که از خود شروع کنیم و بهترین ها را در محیط کار خود به تصویر بکشیم. برای نزدیک شدن کتابخانه امام خمینی(ره) به تصویری که در ذهن دارم، تلاش می کنم فرهنگ مطالعه مفید را گسترش دهم و از فضای موجود برای تحقق اهدافم استفاده کنم. با استفاده از ظرفیت فعالان فرهنگی در حوزه کودک و نوجوان و مدارس، برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش می کنم. مخاطب اصلی ترین هدف ما است و حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آن ها دارد؛ سعی ما این است که مشاوران امینی باشیم و با معرفی کتب خوب، حال خوب را به دوستان هدیه دهیم.

احمدیان با اشاره به اقدامات فرهنگی کتابخانه از جمله محفل ادبی کودک و نوجوان، محفل ادبی سرای قلم، کارگاه های مشاوره و روانشناسی، کلاس های آموزشی و ...، گفت: محفل ادبی سرای قلم ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با حضور شاعران کشوری و علاقه مندان به این عرصه برگزار شد، یکی از طرح های پرطرفدار کتابخانه در سال ۱۴۰۱ بود.

حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آن ها دارد

حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آن ها دارد

حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آن ها دارد

وی با یادآوری خاطرات نوروزی در کتابخانه محل خدمت خود گفت: سال گذشته آقای لادانی، یکی از اعضای کتابخانه به همراه همسر و فرزندانشان و ظرفی سبزه، برای تبریک سال نو به کتابخانه آمدند. سپس هر یک کتاب های مورد علاقه خود را انتخاب کردند و به امانت گرفتند. حضور خانوادگی اعضا در کتابخانه همزمان با روزهای آغازین سال نو نشان دهنده اهمیت و جایگاه کتابخانه در بین خانواده ها است که برای یک کتابدار بسیار شیرین و ارزشمند است.

حفظ اعضای فعال نیاز به همراهی با آن ها دارد

مسئول کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) بهارستان ضمن تبریک سال نو، مطالعه کتاب های ادبیات پارسی، سرگذشت بزرگان و سفرنامه ها را برای ایام نوروز پیشنهاد کرد و گفت: مطالعه کتاب های «سلام بر ابراهیم» و «یادت باشد» سرگذشت شهدای بزرگوار ما نیز در ایام نوروز خالی از لطف نیست.

كلمات كليدی : نوروز 1402 , با کتابداران