فهرست

اخبار برگزيده

محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور همزمان با هفته وحدت برگزار می کند؛

«ضیافت همزبانی»؛ نشست ماهانه شاعران پارسی زبان

جمعی از شاعران و ادیبان کشورهای ایران، افغانستان و پاکستان همزمان با هفته وحدت در نشستی مجازی با عنوان «ضیافت همزبانی» گرد هم می آیند. در این نشست ضمن معرفی کتاب «سرگذشت یتیم جاوید» اثر صلاح‌الدین سلجوقی از ۲ اثر احمد حسینی شاعر و مترجم پاکستانی، رونمایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نشست «ضیافت همزبانی» روز سه شنبه ۲۷ مهرماه با حضور شاعران پارسی زبان برگزار می شود. 

در این نشست مجازی که به همت محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و دبیری رضا اسماعیلی برگزار می‌شود کتاب‌های «درخت کلمات» و «پیرهن گم کرده‌ام» از احمد حسینی نویسنده و مترجم پاکستانی نیز رونمایی خواهد شد و شاعرانی چون علیرضا قزوه، سید رضا هاشمی، علی داودی، زهرا زاهدی، تکتم حسینی و محمدامین کرخی نیز به شعرخوانی خواهند پرداخت.

معرفی کتاب «سرگذشت یتیم جاوید» (محمد در شیرخوارگی و خردسالی) اثر صلاح‌الدین سلجوقی نیز از بخش های دیگر این نشست خواهد بود. 

علاقه مندان می توانند سه‌شنبه ۲۷ مهر ماه همزمان با فرارسیدن هفته وحدت، از ساعت ۱۴ از طریق پلتفرم اسکای روم به آدرس https://www.skyroom.online/ch/nahaad/mahafel در این نشست شرکت کنند.

همچنین این برنامه بصورت زنده از طریق پایگاه اطلاع رسانی نهاد www.iranpl.ir، صفحه اینستاگرام نهاد @iranplir و صفحه آپارات نهاد www.aparat.com/iranpl پخش خواهد شد.

كلمات كليدی : ضیافت همزبانی , زبان فارسی , ایران