فهرست

در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عنوان شد؛

حفاظت و نگهداري از گنجينه ارزشمند نسخ خطی و نفایس چاپی یک ضرورت محسوب می شود

عباس نعمتی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار همکاری آن اداره‌کل برای تخصیص فضایی مناسب برای حفظ و احياي گنجينه ارزشمند نسخ خطی اصفهان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، عباس نعمتی، سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی اصفهان با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های استان با علی تمنایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان دیدار و گفتگو کرد.

عباس نعمتی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، اظهار داشت: جلسات انجمن در پیشبرد اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و حل و فصل مشکلات کتابخانه های عمومی بسیار مؤثر است اما متاسفانه به مدت 6 سال جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان تشکیل نشده است.

وی افزود: اهتمام در برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان به منظور بررسی مسائل کتابخانه‌‌‌‌‌‌‌ها و ارائه راهکار درخصوص رفع مشکلات و بهبود وضعیت موجود، امری ضروری است.

نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعيت نامناسب بخش نسخ خطی و نفایس چاپی اصفهان تصریح کرد: حفاظت و نگهداري از اين گنجينه ارزشمند یک ضرورت محسوب می شود.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه های عمومی با بیان اینکه در بخش منابع نفیس اصفهان بیش از 3 هزار نسخه خطی، چاپ سنگی و سربی نگهداری می شود، گفت: امیدواریم برای اختصاص فضايي مناسب براي نگهداري و گسترش این منابع نفیس از سوي آن اداره محترم همکاری لازم صورت پذيرد.

تامین بخشی از منابع کتابخانه های عمومی از طریق خانه‌کتاب و هم‌افزایی دو دستگاه در اجرای برنامه های فرهنگی از دیگر مباحث مطروحه در این دیدار بود.

علی تمنایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن اظهار خرسندی از دیدار انجام شده در خصوص پیگیری جهت رفع مسائل و مشکلات مطرح شده قول مساعد داد.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : سرپرست اداره کل کتابخانه‌های اصفهان