منو

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب
نه شهرستان استان در منطقه آبی؛

ساعت کار کتابخانه‌های عمومی در 9 شهرستان استان اصفهان به روال عادی برگشت

با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و براساس بخشنامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ساعت کار کتابخانه‌ها در شهرستان‌های تیران و کرون، خور و بیابانک، نجف آباد، لنجان، بوئین و میاندشت، گلپایگان، برخوار، مباركه و شاهين‌شهر و ميمه با قرار گرفتن در منطقه آبی (کم‌خطر)، به روال عادی بازگشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، معاونت اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در بخشنامه‌ای ساعت کار کتابخانه‌ها و نحوه فعالیت کارکنان ستادی و کتابدار این نهاد در شهرستان‌های آبی (کم‌خطر) کشور را اعلام کرد.
براین اساس، کتابخانه‌های مناطق آبی (کم‌خطر) مطابق روال قبل در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 17:30 و در روزهای پنج‌شنبه از ساعت 8 صبح تا 13 در دو شیفت صبح و عصر دایر خواهند بود و کتابداران این کتابخانه‌ها نیز به طور کامل در محل کار خود حضور خواهند داشت.
کتابخانه‌های مناطق آبی یا کم‌خطر کشور، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به امانت کتاب خواهند پرداخت و اعضا نیز می‌توانند با مراجعه حضوری به کتابخانه‌ها، از خدمات بخش‌های مختلف آنها بهره‌مند شوند.
براساس بخشنامه نهاد، تمامی سالن‌های مطالعه کتابخانه‌ها در شهرستان‌های کم‌خطر نیز با 30 درصد ظرفیت فعال هستند.
شهرستان‌های قرمز، نارنجی و زرد نیز همچنان براساس دستورالعمل‌های پیشین اعلام شده از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی عمل خواهند کرد.
در حال حاضر شهرستان‌های تیران و کرون، خور و بیابانک، نجف‌آباد، لنجان، بوئین و میاندشت، گلپایگان، برخوار، مباركه، شاهين‌شهر و ميمه در منطقه آبی و شهرستان‌های اصفهان، كاشان، شهرضا، فلاورجان، خميني‌شهر، نطنز، آران و بيدگل،دهاقان، چادگان،فريدن، خوانسار، سميرم، اردستان،نائين و فريدون‌شهر در منطقه زرد قرار دارند.