فهرست

شهرستان خوانسار

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوانسار؛ ویژه برنامه حسینیه کتاب با محوریت کتاب «خون خدا: گزارشی از عاشورای سال 61 هجری» برگزار شد ویژه برنامه حسینیه کتاب با محوریت کتاب «خون خدا: گزارشی از عاشورای سال 61 هجری» به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوانسار در کتابخانه عمومی آيت الله ميركبير خوانساري برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، ویژه برنامه حسینیه کتاب با هدف ترويج فرهنگ حسيني و با محوریت کتاب « خون خدا: گزارشی از عاشورای سال 61 هجری » اثر جواد محدثی، با سخنرانی فاطمه سعیدی، مدرس حوزه علمیه خواهران و با حضور کتابداران، اعضای فعال کتابخانه و علاقه مندان این حوزه به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوانسار در در کتابخانه عمومی آيت الله ميركبير خوانساري برگزار شد.
در این ویژه برنامه فاطمه سعیدی، مدرس حوزه علمیه به سخنرانی درباره واقعه عاشورا پرداخت و بخش هایی از کتاب «خون خدا: گزارشی از عاشورای سال 61 هجری» خوانده شد.
وی در ادامه مطالعه كتاب «ميرمهر» را به حضار توصيه نمود و گفت: این کتاب به ذكر نمونه‌هايي از محبت حضرت مهدي عليه‌السّلام و ارتباط آن حضرت با شيعيان خود به عنوان هدايت، شفاعت، اميد و انس و هم‌نشيني پرداخته و در پايان، عنايت و محبت حضرتش به علماي عامل را با نقل خاطراتي يادآور شده است.
گفتنی است، كتاب «خون خدا: گزارشی از عاشورای سال 61 هجری» تألیف جواد محدثی، عنوانی تمثیلی دارد که به معنای حق خون‌خواهی و تقاص است.
محتوای این اثر، گزارشی از عاشورای سال ۶۱ هجری است که نویسنده، آن را با نثری داستانی و روایی، اما شاعرانه خلق کرده و در همه سطرهای آن، جنبه‌های واقع‌گرایانه ی حادثه را در نظر داشته است و گرچه بیشترین تأکید نویسنده در این اثر، روی «چگونه» های حوادث عاشورا یعنی نمایاندن صحنه‌های عمل و جزئیات و ریزه‌کاری برخوردها و حمله ها و دفاع ها است، اما «چرا» های آن را نیز در نظر داشته و سعی کرده است آنها را از لابه‌لای «چگونه» ها کشف کند.