اخبار شهرستان‌ها
1402/11/14 شنبه
با محوريت بزرگداشت دهه فجر؛
سومين جلسه مسئولين كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان برگزار شد
سومين جلسه مسئولين كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان با محوريت بزرگداشت ايام پيروزي انقلاب اسلامي ايران و دهه فجر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره‌كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، سومین جلسه مسئولين شهرستان اصفهان به منظور بررسي مسائل كتابخانه‌هاي عمومي، فعاليت‌ها و برنامه‌هاي ايام دهه فجر با حضور امير هلاكويي، معاون امور كتابخانه‌ها و همكاري‌ها در اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان برگزار شد.
امير هلاكويي ضمن بيان اهميت مطالعه و عادت به مطالعه گفت: همت و دلسوزي كتابداران و علاقه به كار، باعث پيشرفت فرهنگ مطالعه در جامعه مي‌شود.
هلاكويي ادامه داد: حضور مردم با گسترش برنامه‌هاي فرهنگي در كتابخانه‌هاي عمومي، افزايش پيدا مي‌كند و كتابداران با برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي در كتابخانه‌ها، مردم را به مطالعه و مراجعه بيشتر، تشويق مي‌كنند.
در ادامه حسين رحمتي، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان ضمن بيان اهميت برگزاري مراسم گراميداشت دهه فجر در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خواستار اهتمام و توجه بيشتر كتابداران و مسئولين در اجراي برنامه هاي فرهنگي كتاب محور در خصوص اين مراسم بود.
رحمتي ادامه داد: در جهت نهادينه سازي فرهنگ كتاب و كتابخواني و ترغيب و تشويق مراجعين به خصوص كودكان و نوجوانان به امر كتابخواني تلاش شود تا نسل كتابخوان پرورش داده شود.
گفتني است، به روز رساني اخبار در پورتال كتابخانه‌ها، ارسال تقويم فرهنگي در اول هر ماه و عضويت رايگان در ايام دهه فجر از ديگر موارد اشاره شده در اين جلسه بود و در پايان جلسه حاضرين به بحث و بررسي موضوعات مطرح شده پرداختند.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.