اخبار شهرستان‌ها
1401/9/10 پنجشنبه
در راستاي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني؛
جشن كتاب شهرستان اردستان برگزار شد
 جشن كتاب، به همراه رونمايي از 6 عنوان كتاب و تجليل از فعالان عرصه كتابخواني، توسط اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان اردستان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، در راستاي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، مراسم جشن كتاب و رونمايي از 6 عنوان كتاب با حضور حجت الاسلام رمضانعلي معتمدي، سرپرست اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان؛ فضل اله بصيرت، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان و فرهيختگان، نويسندگان، شاعران، صاحب انتشارات در شهرستان و اهالي قلم به همت اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان اردستان در خانه تاريخي احمدي طبا، در شهر زواره برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلي معتمدي تصريح كرد: خداوند در قرآن به نون (مركب) و قلم وسطرهايي كه نوشته مي شود، سوگند خورده است. چون کتاب انسان ساز، جهت دهنده است و این نشانگر عظمت كتاب است.

وی اظهارداشت: جبرئيل در غار حراء به حضرت رسول(ص) نازل مي شود و سوره اقراء را مي خواند كه باز تاييد كننده ارزش خواندن و نوشتن است و‌كساني كه آموزش مي دهند و سواد مي آموزند جايگاه زيادي دارند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی در پايان گفت: اين دورهمي فرهنگي كه همراه با يك نوآوري است را
  گرامي مي داريم و از فرهنگ دوستان و نويسندگان شهرستان درخواست داريم تاريخ شفاهي منطقه را به رشته تحرير درآورند تا نسل هاي آينده از آن بهره برده، و شايسته است كه آيين ها و سنت هاي كهن اردستان حفظ شود.


وي همچنین از فرماندار، رييس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي، رييس كتابخانه هاي عمومي اردستان، بخشدار زواره و كليه كساني كه در اين زمينه تلاش و كوشش كردند تقدير و تشكر كرد.

در اين آيين عفت باقري، رييس اداره كتابخانه هاي عمومي اردستان ضمن عرض خيرمقدم به شركت كنندگان گفت: در اين جشن
از 6 عنوان كتاب تاليف نويسندگان بومي شهرستان كه در سال جاري چاپ شده اند رونمايي مي شود.

در پايان اين مراسم تعدادي ازشاعران به شعرخواني پرداختند و نويسندگان مطالبي بيان كردند و در پايان از تعدادي از مسئولان و فعالان عرصه كتاب با اهداي لوح تقدير، تجليل شد. 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.