اخبار شهرستان‌ها
1403/2/18 سه‌شنبه
همزمان با گرامیداشت مقام معلم برگزار شد؛
نشست کتابخوانی با موضوع تربیتی و بزرگداشت مقام شهداء به ویژه معلمان شهید
همزمان با گرامیداشت مقام معلم نشست کتابخوانی با موضوع تربیتی و شهداء در کتابخانه عمومی معلم شهید اصغر فخار کاشان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، همزمان با گرامیداشت مقام معلم نشست کتابخوانی همراه با یاد معلمان شهید اصغر فخار و سید محسن هاشمی نژاد با حضور زینب سادات واسعی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی کاشان؛ علیرضا شاه فضل، استاد حوزه و دانشگاه، ریاست قرارگاه شهید فخار، تعدادی از خادمیاران و یاوران رضوی کانون تخصصی کتاب و کتابخوانی، خانواده معزز شهدا و اعضا فعال و فرهنگی کتابخانه در محل کتابخانه عمومی شهید فخار کاشان برگزار شد.
در ابتدای این نشست علیرضا شاه فضل، استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت استاد شهید مطهری اظهار داشت: تعلیم به معنای باسواد کردن و تدریس و آموزش و تربیت به معنای به فعلیت رساندن استعداد و به کمال رسیدن است.
وی افزود: در واقع تربیت به معنای ساخته شدن انسان و رسیدن به کمال حقیقی است پس هر علمی که انسان را معنا می‌کند و از طریق آن با حقیقت آشنا می‌شود علم جهت دهنده است.
شاه‌فضل ادامه داد: وقتی تعلیم را با تربیت مقایسه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که تعلیم شاخه‌ای از تربیت است؛ زیرا تربیت حرکت تعاملی است و معلومات اگر حقیقی و اصیل باشد می‌تواند زمینه‌ای برای انتخاب جهت مفید باشد؛ و اگر آن معلومات کاذب و موهوم باشد، حرکت را از سیر تکاملی منحرف می‌نماید. پس بین تعلیم و تربیت یک نوع ارتباط اساسی موجود است.
وی خواندن کتاب «مربی و تربیت، اثر محی الدین حائری شیرازی» را به تمامی افرادی که در ارتباط با امور تربیتی هستند به ویژه معلمان توصیه کرد.

در ادامه  کتاب‌های سلام بر ابراهیم، مهاجر سرزمین آفتاب، پسرک فلافل فروش معرفی گردید.
خواندن وصیت نامه و شنیدن خاطرات شیرین از رشادت‌ها و اخلاق نیکو و بزرگ منشی این دو معلم شهید از بخش‌های شیرین این نشست بود که با حضور خانواده معلمان شهید فخار و هاشمی نژاد همراه بود.
در پایان از سوی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان هدایایی به رسم یادبود به خانواده‌های معزز شهیدان فخار و هاشمی نژاد اهدا و تجلیل از  معلمین فعال عضو کتابخانه انجام شد.

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.