اخبار شهرستان‌ها
1400/4/5 شنبه
به مناسبت دهه کرامت؛
برنامه‌های فرهنگی متنوع در نجف‌آباد برگزار شد
در گرامی‌داشت دهه کرامت برنامه‌های فرهنگی متنوع به همت کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجف‌آباد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجفآباد، در گرامی‌داشت دهه کرامت برنامه‌های فرهنگی متنوع به همت کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجفآباد برگزار شد.
نشست شعرخوانی «رضوی»
نشست شعرخوانی «رضوی» به مناسبت ولادت امام رضا(ع) به میزبانی كتابخانه حضرت امام موسی کاظم(ع) شهرستان نجفآباد برگزار شد.
در نشست شعرخوانی «رضوی» اعضاي كودك و نوجوان كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان نجف‌آباد اشعاري از زندگاني امام رضا(ع) را براي حضار در جلسه شعرخواني كردند.
ترنم بهرامی، فاطمه صفری، ترنم شریفی، سنا قیصری، نازنین معصومه صابرآزاد و مهدیا غلامی از اعضاي فعال كودك كتابخانههای شهرستان نجفآباد به خوانش اشعاري درباره امام رضا(ع) پرداختند.
نشست کتابخوان «شمس الشموس»
نشست کتاب‌خوان «شمس الشموس»  به مناسبت ولادت امام رضا(ع) به میزبانی كتابخانه حضرت امام موسی کاظم(ع) شهرستان نجفآباد برگزار شد.
در نشست کتابخوان «شمس الشموس» کتابهای «مهارتهای موثر در سیره امام رضا(ع)»، «بر مدار آفتاب»، «امام رضا و زندگی»، «لذت دیدار ماه»، «آفتاب هشتمین» و «امام رضا(ع) و ایران)» در ارتباط با زندگی امام هشتم توسط کتابداران و اعضا ارائه و با علاقه مندان به اشتراک گذاشته شد. در پایان این نشست نیز بخشهایی از کتابهای معرفی شده توسط کتابداران جمعخوانی شد.
نشست جمع‌خوانی کتاب «ستاره من»
به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت، كتاب «ستاره من» با موضوع چهل قصه از زندگی امام رضا(ع) نوشته ناصر نادری به همت كتابخانه عمومي حضرت رسول اکرم(ص)شهرستان نجفآباد، توسط اعضاء نوجوان از طريق پلتفرم اسكاي روم جمع‌خواني شد.
گفتنی است کتاب«ستاره من»، روایت شیرینی از حکایت‌های عبرت آموز زندگی امام رضا(ع) است.حکایت‌هایی که مانند قطره‌های باران برجان پاک کودکان می باردو مثل پیچکی سبز دور وجودشان می پیچد و تا آن سوی آسمان بالا می برد.
نشست کتابخوان «شاهچراغ»
به مناسبت پاسداشت دهه کرامت و روز بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ نشست کتابخوان شاهچراغ با حضور اعضا و کتابداران در پلتفرم اسکای به میزبانی کتابخانه عمومی سردار شهید احمد کاظمی نجفآباد برگزار شد.
در این نشست کتابهای «چلچراغ شیراز»، «ابوالفضل نهضت رضوی»، «آفتاب شیراز» و «احمدبن موسی شاهچراغ» معرفی و با علاقهمندان به اشتراک گذاشته شد.
گفتنی است: به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت و روز دختر برنامه‌های متنوع دیگری نظیر ویژه برنامه سخنرانی پیرامون روز دختر و ولادت حضرت معصومه(س)، قصه گویی و شعرخوانی برای اعضای دختر کتابخانه در فضای مجازی اینستا‌گرام به همت کتابخانه عمومی سردار شهید احمد کاظمی برگزار شد.
تهیه و تولید پادکست توسط کتابخانه عمومی شهدای دهق نجفآباد
به مناسبت سالروز میلاد با برکت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت، پادکست «د مثل دختر» با حضور اعضا دختر کتابخانه شهدای دهق و با جمعخوانی کتاب «حضرت معصومه علیها سلام» نوشته سیدمحمد مهاجرانی تولید و در کانالها و شبکههای اجتماعی کتابخانه در فضای مجازی برای عموم به اشتراک گذاشته شد.
نشست كتاب‌خوان مجازي دهه کرامت
به مناسبت گرامی‌داشت دهه کرامت نشست کتاب‌خوان با موضوع دهه کرامت در پلتفرم اسکای روم و به میزبانی کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی گلدشت، توسط کتابداران و اعضا فعال برگزار شد.
در این نشست كتابهای «امام رضا» نوشته حسین فتاحی، «ستاره من» نوشته ناصر نادری، «زندگی حضرت معصومه(س)» نوشته سید محمد مهاجرانی و « کاش تو را می‌دیدم» نوشته مژگان شیخی با محوريت معرفي آثار مرتبط  با دهه کرامت توسط اعضا فعال کتابخانه معرفي و به اشتراک گذاشته شد.
نشست جمع خوانی کتاب« حضرت معصومه(س) فاطمه دوم»
به مناسبت گرامی‌داشت روز دختر كتاب «حضرت معصومه (س) فاطمه دوم» به میزبانی كتابخانه عمومي علامه مجلسی گلدشت و توسط اعضای دختر کتابخانه، در فضای مجازی اینستا‌گرام جمع‌خواني شد.
 در اين نشست بخشهای منتخب از کتاب توسط دختران نوجوان عضو کتابخانه خوانش شد.
گفتنی است کتاب«حضرت معصومه(س) فاطمه دوم» به زندگی حضرت فاطمه معصومه(س) می پردازد و در 3 فصل با عنوانهای «تاریخچه قم و برخاستگان آن و حوزه علمیه»، «زندگینامه حضرت معصومه(س) از آغاز تا شهادت، چند کرامت از دیدگاه حضرت معصومه(س)، سیر تاریخی بارگاه حضرت معصومه(س)» و «مسجد جمکران، امامزادگان و مکانهای دیدنی قم» تنظیم شده است.
شایان ذکر است برنامه های متنوع دیگری نظیر آموزش کاردستی و اوریگامی، قصه‌گویی، نمایشگاه مجازی کتاب و ... از جمله برنامه‌هایی است که به این مناسبت در کتابخانههای نجف‌آباد برگزار شد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.