اخبار شهرستان‌ها
1403/1/16 پنجشنبه
طی مراسمی؛
از نویسنده کودک عضو کتابخانه نایین تقدیر شد
در مراسم صبحگاه مدرسه سما از مهیا کفایت نویسنده کودک عضو کتابخانه نایین و دانش آموز کلاس دوم این مدرسه تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، مهیا کفایت یکی از دانش آموزان کلاس دوم مدرسه‌ی سما در شهر نایین است که با حمایت‌های مادر و مسئول کتابخانه عمومی نایین، اولین کتاب خود را تحت عنوان «جزیره شادی‌ها» چاپ و منتشر کرد.
محبوبه اکبر، مادر این نویسنده خردسال که خود عضو فعال و کتابخوان کتابخانه عمومی نایین است با بیان اینکه کتاب خواندن برای کودکان ذهن آنان را فعال میکند، گفت: از زمان تولد مهیا با وجود نوزاد بودن همواره برایش کتاب داستان میخواندم، و خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم کودکان از همان شیرخوارگی، توانایی و اشتیاق یادگیری دارند و داستانها را میفهمند و با آن خو می‌گیرند.
فرشته رضایی، مسئول کتابخانه عمومی نایین، با حضور در مراسم صبحگاه مدرسه سما و اهدای هدیه و تقدیرنامه به این نویسنده خردسال گفت: استعدادیابی در کودکان باید توسط خانواده، مدرسه یا نهادهای فرهنگی مانند کتابخانه صورت گیرد، این استعدادها باید شناسایی و با حمایت والدین و مسئولان فرهنگی شکوفا شوند. به اعتقاد این مسئول، کودکان نیازمند دیده شدن هستند و باید فعالیت‌های نوین و ابتکاری آنان در معرض دید دیگران قرار گیرد تا هم مایه دلگرمی آنان و هم مشوقی برای سایر کودکان باشد.
کتاب «جزیره شادی‌ها»، داستانی فلسفی است که در حمایت از طبیعت نگاشته شده است. در آن ماهیگیری طمع‌کار با شکار بی‌رویه باعث فرار همه موجودات زنده از محیط اطراف می‌شود اما پس از تفکر و تغییر رویه زندگی خود، مجددا" می‌تواند شور زندگی را به اطراف خود بازگرداند.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.