اخبار شهرستان‌ها
1402/11/14 شنبه
به مناسبت شهادت حضرت زينب(س) انجام شد؛
سلسله نشست زيست عفيفانه با همكاري اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مباركه
به مناسبت شهادت حضرت زينب (س)، سلسله نشست زيست عفيفانه با همكاري اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مباركه، مدرسه ابتدايي مرضيه و پايگاه بسيج خواهران در كتابخانه عمومي فرهنگسراي اشراق سرارود برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره‌كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، به مناسبت شهادت حضرت زينب (س)، سلسله نشست زيست عفيفانه با همكاري اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان مباركه، مدرسه ابتدايي مرضيه و پايگاه بسيج خواهران در كتابخانه عمومي فرهنگسراي اشراق سرارود برگزار شد.
در اين نشست احمدي ضمن خير مقدم به دانش آموزان مدرسه ابتدايي مرضيه با توجه به مفاهیم سوره عصر سخناني پيرامون صالحان بيان کرد و گفت: صالحان كساني هستند كه عمل صالح انجام مي دهند و همچنين آمنوا يعني كساني هستند كه به تمام معتقدات ايماني ايمان مي آورند.
وی هدف از سخنانش را حضرت زينب (س) اظهار کرد و گفت: ايشان فردي صالح و با ايمان بودند كه افراد بايد ايشان را الگو و سرلوحه در زندگي قرار دهند.
در ادامه با درست كردن كاردستي كبوتر كه نشانه صلح و وفاداري بود از وفادار بودن حضرت زينب (س) سخن گفت.
وي با اشاره به مباحثي پيرامون چگونگي شهادت حضرت زينب (س)، خطبه‌هاي ايشان كه بعد از واقعه عاشورا بود، مطالبی بیان کرد.
همچنين در مورد عفاف و حجاب كه جز مباحث تخصصي اين نشست بود اظهار كرد: عفاف و حجاب يكي از مصاديق امر به معروف و نهي از منكر است و براي تقويت زيست عفيفانه بايد از ظرفيت هاي موجود در جامعه استفاده كرد، مادران اين جامعه الگوهایي هستند كه مي توانند براي ترويج فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر روي فرزندان ايفاي نقش بنمايند.
در پايان نشست زيست عفيفانه دكلمه خواني از حضرت زينب(س) و معرفي كتاب «فرازهایي از زندگي حضرت زينب (س)» توسط اعضای فعال كتابخانه صورت گرفت.
گفتني است، ضمن پذيرايي از افراد حاضر به دو عضو فعال كتابخانه به رسم ياد بود جوايزي اهدا گرديد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.