اخبار شهرستان‌ها
1401/12/25 پنجشنبه
در آیین رونمایی از کتاب «نسیم صبح وصال» عنوان شد؛
حمايت از هنرمندان و فرهنگ‌دوستان بايد سرلوحه فعاليت‌هاي فرهنگي در كشور، ارگان‌ها و دانشگاه‌ها باشد
مراسم رونمايي از كتاب «نسيم صبح وصال» در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهاقان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان اصفهان، مراسم رونمايي از كتاب «نسيم صبح وصال»  اثر شاعر گرانقدر ايرج وصال با تلاش معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد دهاقان و همكاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و موسسه فرهنگي هنري اقاقيا شهرستان دهاقان، با حضور هنرمندان، اساتيد شعر و ادب پارسي و جمعي از مسئولان ادارات شهرستان در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامي شهرستان دهاقان برگزار شد.

سيد سعيد طبيبيان رئيس اداره ارشاد اسلامي شهرستان دهاقان بر حمايت ادارات و ارگان‌هاي فرهنگي بر حمايت همه جانبه از شاعران، نويسندگان و هنرمندان تأكيد كرد و گفت: حمايت از هنرمندان و فرهنگ‌دوستان بايد سرلوحه فعاليت‌هاي فرهنگي در كشور، ارگان‌ها و دانشگاه‌ها باشد و اميد است كه برنامه‌هايي از اين دست، بيش از هر زمان ديگري مورد توجه قرار گيرد.

استاد مصطفي هادوي متخلص به «شهير اصفهاني» شاعر و نويسنده، علي رشيدي، شاعر و روان‌شناس و مهين قاسمي‌پور، پژوهشگر و مصحح كتب خطي، كارشناسان برنامه بودند كه درباره ويژگي‌هاي كتاب از زواياي مختلف و به صورت تخصصي به ايراد سخن پرداختند و سپس شاعران در مدح و منقبت حضرت مهدي (عج) و اعياد شعبانيه شعرخواني كردند.

در پايان از كتاب نسيم صبح وصال، اثر ايرج وصال به نحوي در خور و شايسته رونمايي شد و از نويسنده كتاب با اهداي لوح تقدير توسط اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهاقان به مناسبت نوزدهمين سالروز تاسيس نهاد تجليل شد.

 ايرج وصال، فرزند عطاالله، از نوادگان مهجور و محزون، شاعران معروف دهاقاني، در سال ۱۳۱۹ خورشيدي در دهاقان به دنيا آمد. وي بازنشسته دانشگاه علوم پزشكي اصفهان و عضو فعال انجمن‌هاي مشتاق، حافظ، صغير و خانه هنرمندان اصفهان است.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.