اخبار شهرستان‌ها
1400/4/1 سه‌شنبه
با حضور بخشدار قمصر؛
مشکلات کتابخانه عمومی شهید مطهری جوشقان قالی بررسی شد
مشکلات کتابخانه عمومی شهید مطهری جوشقان قالی با حضور بخشدار بخش قمصر در این کتابخانه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کاشان، جلسه بررسی مشکلات کتابخانه عمومی شهید مطهری جوشقان قالی با حضور روح الله اعتمادالحسینی، بخشدار قمصر و با همراهی جمعی از کارکنان بخشداری و شهرداری در کتابخانه عمومی شهید مطهری جوشقان قالی برگزار شد.

سیما سیمرغ، مسئول کتابخانه شهید مطهری به ارائه گزارش عملکرد کتابخانه متبوع خود در دوران شیوع ویروس کرونا پرداخت و عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی در این دوران با وجود تعطیلی فیزیکی، فعالیت‌های خود را تعطیل نکرده و در فضای مجازی به ارائه محتوا و خدمات می‌پرداختند و برنامه‌های فرهنگی متنوعی مانند قصه‌گویی، نشست‌های کتاب‌خوان، مسابقات فرهنگی و شب شعر از جمله برنامه‌هایی است که در کتابخانه برگزار می شود.

سیمرغ افزود: با توجه به برگزاری برنامه‌های متنوع و استقبال اعضا از کتابخانه، جهت پویایی و به روزرسانی مجموعه نیاز است توجه ویژه‌ای به بازسازی و بهسازی کتابخانه‌ شود تا محیط برای اعضا و مراجعان دلپذیرتر و جذاب‌تر شود. این امر نیازمند مساعدت و همکاری سایر دستگاه‌ها و به ویژه شهرداری جوشقان است. در این ‌صورت می‌توان انتظار داشت افراد بیشتری به حضور در کتابخانه و انس با کتاب تمایل پیدا کنند.

روح الله اعتمادالحسینی، رئیس انجمن کتابخانه‌های بخش قمصر نیز در این جلسه با بیان این‌که ترویج فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی می تواند جامعه را به سمت اصلاح ناهنجاری‌ها پیش ببرد، گفت: لازم است فعالان حوزه کتاب تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند تا شاهد بهبود شرایط فرهنگی قمصر باشیم.

وی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه،  در خصوص پیگیری و دیدار حضوری با شهردار جوشقان قالی در باب حل مشکلات کتابخانه و سهم نیم درصد شهرداری قول مساعد داد.

گفتنی است، کتابخانه عمومی شهید مطهری جوشقان قالی از بخش قمصر در سال 1387 راه اندازی شده و هم اکنون یک نهاد فرهنگی فعال در سطح شهر است که حدود 313 عضو فعال و بیش از 14 هزار نسخه کتاب دارد.

تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.