اخبار شهرستان‌ها
1402/11/8 یکشنبه
همزمان با ایام مبارکه رجبیه؛
شادیانه میلاد امام علی (ع) برگزار شد
در آستانه میلاد پر خیر و برکت حضرت امیرالمومنین (ع) و بزرگداشت مقام پدر شادیانه میلاد برگزار و کتابخانه عمومی نیاسر بازگشایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، کتابخانه عمومی نیاسر با حضور زینب سادات واسعی رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشان، ائمه جماعات مساجد نیاسر، مدیر آموزش و پرورش، جمعی از مسئولین، کتابداران و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی همراه با برگزاری برنامه شادیانه میلاد حضرت علی(ع) با همکاری پایگاه‌های بسیج  واحد برداران و خواهران نیاسر، بازگشایی شد.
در ابتدای برنامه، زینب سادات واسعی، رییس اداره کتابخانه های عمومی کاشان ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت ایام مبارک رجبیه و میلاد خجسته حضرت علی (ع) اظهار داشت: یکی از سرمایه‌های اجتماعی هر شهر و روستایی کتابخانه عمومی می‌باشد که زمینه کتابخوانی را فراهم نموده و باعث افزایش سرانه مطالعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین عموم مردم می گردد.
واسعی افزود: پایگاه های بسیج نیاسر، مدارس و دیگر ارگان‌ها می‌توانند با تعامل و همکاری با کتابخانه باعث افزایش رونق و فعالیت مجدد کتابخانه شوند.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد کوشکی، دبیر و مشاور تربیتی ضمن تبریک میلاد مولی الموحدین امیرالمومنین علی(ع) گفت: جای سیره مولا علی  در جامعه اسلامی و علوی بسیار خالی است. ایشان را حتی به عنوان الگوی واقعی آن طور که هست نه، شناخته ایم و نه، معرّفی کرده ایم.
کوشکی اظهار داشت: ويژگی های بیشماری را می توان در وصف حضرت امیر سلام الله علیه شمرد که اهم آن ولادت امیر در خانه خدا ست و دیگری اینکه ایشان پيشگام در اسلام بودند. به اتفاق انديشمندان اسلامی و برخی از دانشمندان اهل سنت علی(ع) اولین کسی بودند كه اسلام آورده و اين يكی از فضايل مهم حضرت به حساب می آيد؛ شجاعت، عدالت، زهد، معنويت، قانون گرایی و ارزش مداری از ویژگی های دیگر آن امام همام می باشد.
 دکلمه خوانی، اجرای سرود گروه دختران حاج قاسم، اهدا گل و دست‌بوسی از پدران از برنامه های جانبی این مراسم بود.
گفتنی است کتابخانه عمومی نیاسر، تنها کتابخانه فعال در شهر سبز نیاسر بوده که در سال ۱۳۸۵ تاسیس شد. این کتابخانه با زیر بنای ۳۶۰متر مربع و ۱۶هزار نسخه کتاب، مشغول ارائه خدمات به مخاطبین و مراجعه کنندگان می باشد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.