اخبار شهرستان‌ها
1402/12/18 جمعه
به مناسبت سالروز تاسيس نهاد كتابخانه‌هاي عمومي کشور؛
ويژه برنامه‌هاي متنوع فرهنگی در كتابخانه ولي‌عصر (عج) برگزار شد
ويژه برنامه‌هاي متنوع فرهنگی و طرح كتابخانه گردي در كتابخانه عمومي ولي عصر (عج) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي ادارهكل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، ويژه برنامه‌هاي متنوع فرهنگی و طرح كتابخانه گردي با حضور حسين شفيعي، معاون اداره آموزش و پرورش استان به همراه محمد امين فرهمند، كارشناس اداره، معصومه حقيقي، كارشناس توانبخشي سازمان بهزيستي و الهام حاج حيدري، مدير مجموعه آموزشي نابينايان شهيد عابدي، حسین رحمتی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اصفهان در كتابخانه عمومي ولي عصر (عج) برگزار شد.
در اين برنامه با هدف معرفي فعاليت‌ها و خدمات كتابخانه‌ي عمومي ولي عصر(عج) به ويژه بخش نابينايان اجرا شد، حسين رحمتي، رييس اداره كتابخانه‌هاي عمومي ضمن خوشامد گويي به حاضرين، فعاليت‌ها و برنامه‌هاي مختلف كتابخانه‌هاي عمومي در طرح كتابخانه گردي را بيان نمود و افزود: بخش نابينايان و ناشنوايان تحت پوشش نهاد و فعاليت‌هاي فراكتابخانه‌اي آن‌ها بايد به صورت گسترده به اطلاع افراد نابينا و ناشنوا رسانده شود و از تمام خدمات اين كتابخانه آگاهي داشته باشند و اين امر مستلزم ارتباط دو طرفه‌ي اين بخش‌ها و سازمان‌هاي مربوط از جمله بهزيستي و آموزش پرورش مي باشد.
در ادامه كتابداران بخش نابينايان، رسول رضايي و مهدي رييسي، فعاليت‌ها و خدمات بخش نابينايان را به طور كامل شرح دادند و به سوالات كارشناسان و مسوولين مربوطه پاسخ گفتند.
بازديد از امكانات مختلف كتابخانه و حضور در كارگاه نرم افزارهاي تلفن همراه ويژه نابينايان كه در حال برگزاري بود و پاسخ به مشكلات و مسائل اعضاي نابينا، عضويت مدعوين در كتابخانه و اهداي كتاب به عنوان يادبود به آنان، از ديگر بخش هاي اين برنامه بود.
گفتني است، از ديگر برنامه هاي اجرا شده در طرح كتابخانه گردي و سالروز تاسيس نهاد در كتابخانه ولي عصر، اجراي ويژه برنامه ي قصه گويي خلاق به همراه ساخت كاردستي با حضور اعضاي كودك كتابخانه بود.

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.