اخبار شهرستان‌ها
1401/11/25 سه‌شنبه
در نشست معرفی کتاب «پایان مجسمه» در کاشان عنوان شد؛
مردم انقلابی و پرشور کاشان در مبارزات سال 57 نقش تاریخی از خود به یادگار گذاشتند
نشست معرفی کتاب «پایان مجسمه» با حضور موسی کیخا نویسنده کتاب به همت کتابخانه عمومی امیرکبیر در باغ تاریخی فین کاشان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتـابخانه‌های عمومی استان اصفهان، به مناسبت چهـل و چهـارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نشست معرفی کتاب «پایان مجسمه» با موضوع روزشمار انقلاب اسلامی مردم کاشان، به همت کتابخانه امیرکبیر کاشان در باغ تاریخی فین کاشان برگزار شد.
فاطمه کوچکی مسئول کتابخانه امیرکبیر و رابط فرهنگی اداره کتابخانه های کاشان گفت: بیان ساده و روان از ویژگی های این کتاب است و باعث آشنایی نسل جوان با وقایع سال ۵۷ و مبارزات انقلابی مردم کاشان می شود.
کوچکی افزود: نویسنده در این کتاب تلاش کرده است تا حقایق راستین برای زنده نگهداشتن مبارزه ملت ما علیه دیکتاتوری رژیم پهلوی را ثبت کند.
کوچکی مسئول کتابخانه امیرکبیر بیان داشت: هدف از برگزاری این نشست، آشنایی با حال و هوای حاکم بر شهر کاشان و آگاهی از  وقایع آن دوران پرافتخار بود. 
موسی کیخا نویسنده کتاب اظهار داشت: بعد از اینکه شغل کابینت سازی را رها کردم، به نویسندگی و روایتگری روی آوردم و با مشکلات فراوان اتفاقات آن روزها را یاداشت برداری کردم.
در ادامه موسی کیخا با بیان زندگی نامه خود و نحوه نگارش این دست نوشته ها در بیان خاطراتی از آن دوران با شکوه گفت: نام این کتاب از بغض و کینه ما در آن دوران نسبت به مجسمه شاه که در میدان ۱۵ خرداد نصب بود گرفته شد.
کیخا افزود: از نوجوانی شوق نوشتن داشتم اما میل و رغبت من به نوشتن به عنوان شاهد عینی وقایع، بعد از زیارت حرم حضرت معصومه(س) ایجاد شد.
گفتنی است این کتاب توسط واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از روی یادداشت های روزانه موسی کیخا در ۴۴۰ صفحه تهیه شده است. تنظیم این اثر بر عهده هادی لطفی بوده و دفتر نشر معارف نیز این کتاب را روانه بازار نموده است.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.