اخبار شهرستان‌ها
1402/12/2 چهارشنبه
در دهه فجر انقلاب اسلامي انجام شد؛
آيين رونمايي از كتب منتشر شده در حوزه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت
در دهه فجر انقلاب اسلامي، آيين رونمايي از 5 كتاب منتشر شده در حوزه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با حضور نويسندگان اين آثار و جمعي از مسئولان شهرستان نجف آباد در تالار مجتمع آموزشي بركت شهيد حججي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره‌کل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، در دهه فجر انقلاب اسلامي، آيين رونمايي از 5 كتاب منتشر شده در حوزه ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با عناوين «تكه‌هاي كوچك سيب»، «ابوطياره»، «سياوش در آتش سوخت»، «جانا» و «خضر رقصاني نهر خين» با حضور حسناتي، امام جمعه نجف آباد؛ مباشري، فرماندار ويژه شهرستان و معاون استاندار؛ احمدي ،رييس اداره كتابخانه‌هاي عمومي؛ ايوز، رييس بنياد شهيد و امور ايثار گران؛ عابدي، رييس اداره آموزش و پرورش؛ عباداللهي، رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، جمعي ديگر از مقامات شهري، مدير و مربيان و دانش آموزان دبستان شاهد در مجتمع آموزشي بركت شهيد حججي برگزار گرديد.
در ابتداي اين جلسه، حسناتي امام جمعه شهرستان ضمن تشكر از برگزار كنندگان آين آيين در انتقال مولفه‌هاي دفاع مقدس و ترويج روحيه سلحشوري با ذكر حديثي از امام موسي كاظم (ع) خداشناسي، نعمت شناسي، وظيفه شناسي و دشمن شناسي را چهار گام معرفت و دانش افزايي در راه سعادت بشري ذكر نمود.
در ادامه حسيني نويسنده كتاب «ابوطياره»، اين اثر را خاطرات خود از اردوگاه موصل در دوران اسارت و رشادت ها و مقاومت دو رزمنده اسير نجف آبادي در بند رژيم بعثي عنوان كرد و به استناد كلام مقام معظم رهبري راه معرفي شاخصه هاي انقلاب را در ثبت جزييات دفاع مقدس برشمرد كه پديده انقلاب را يك مقوله با محتوا به نسل آينده معرفي مي كند. 
رحيمي نويسنده كتاب «تكه‌هاي كوچك سيب» آن را شرح خاطرات پدر خود در دوران اسارت خواند.
شكراللهي نويسنده كتابهاي «سياوش در آتش سوخت» و «خضر رقصاني نهر خين» اين كتاب را اداي دين به شهداي غواص عنوان نمود و  عطايي نويسنده كتاب جانا را خاطرات شهيد روح الله بابايي معرفي كرد.
در خاتمه نيز اين پنج كتاب با حضور مسئولين، رونمايي و از نويسندگان آن تجليل بعمل آمد.
گفتنی است اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان نجف آباد نيز در راستاي حمايت هاي مادي و معنوي از نويسندگان بومي با اهداي هدايايي از مولفان اين آثار قدرداني نمود و مقرر شد اين كتاب‌ها بزودي جهت توزيع در كتابخانه هاي تابعه خريداري و در دسترس علاقه‌مندان قرار گيرد.

 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.