اخبار داخلی
برنامه هاي فرهنگي - ايلام
1397/10/2 يكشنبه با حضور اقشار مختلف مردم انجام شد؛ اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، در آذر ماه برنامه‌های فرهنگی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه، در آذر ماه برنامه‌های فرهنگی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزار شد.

نشست کتابخوان به مناسبت روز دانشجو در کتابخانه عمومی فرهیختگان شهرستان لنجان

در این نشست با حضور جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی، گزیده هایی از کتاب «بوستان سعدی» به اشتراک گذاشته شد.

در پایان این نشست از شرکت کنندگان با اهدای یک جلد کتاب تحت عنوان «بر  فراز رویاها» نوشته آرش نیرومنش تقدیر شد.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148389.jpg

بازدید دانش آموزان از کتابخانه شهید علم الهدی فولادشهر شهرستان لنجان

دانش آموزان ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه، از قوانین و مقررات عضویت در کتابخانه های عمومی و همچنین نحوه امانت کتاب، استفاده از کتاب های مرجع، دایره المعارف ها، دانش نامه ها و لغت نامه ها مطلع شدند.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148396.jpg

برگزاری کلاس قصه گویی و نقاشی ویژه خردسالان در کتابخانه شهید علم الهدی شهرستان لنجان

 کتابخانه شهید علم الهدی شهرستان لنجان، دوشنبه های هر هفته میزبان کلاس قصه گویی و نقاشی است. در این جلسه از کتاب «اگر من جای تو بودم» قصه گویی شد.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148414.jpg

بازدید دانش آموزان دبیرستان ندای اسلام از کتابخانه شهید مطهری فولادشهر شهرستان لنجان

به مناسبت ۲۵ آذرماه روز پژوهش، جمعی از دانش آموزان کلاس هشتم مدرسه راهنمایی دخترانه ندای اسلام فولادشهر با همراهی دبیر ادبیات خود از کتابخانه شهید مطهری فولادشهر بازدید کردند. در این بازدید دانش آموزان ضمن آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه با کتب مرجع و نحوه رده بندی منابع کتابخانه آشنا شده و در خصوص اهمیت تحقیق و انواع پژوهش اطلاعاتی کسب کردند. در پایان این بازدید از کتاب مثنوی معنوی توسط دبیر ادبیات دبیرستان شعر خوانی شد.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148430.jpg

برگزاری نشست کتابخوان با حضور اعضای کارگروه بانوان فرمانداری تیران در کتابخانه الغدیر تیران

به مناسبت هفته پژوهش، ۲۴ آذرماه نشست کتابخوان با حضور اعضای کارگروه بانوان فرمانداری تیران در کتابخانه الغدیر تیران برگزار شد.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148432.jpg

برگزاری کارگاه قصه خوانی در کتابخانه ونک شهرستان سمیرم

کارگاه قصه خوانی با حضور جمعی از اعضا ۲۶ آذرماه در کتابخانه عمومی شهر ونک برگزار شد. در این کارگاه طیبه قاسمی، کتابدار کتابخانه عمومی ونک، به خواندن قصه هایی از مجلات نبات کوچولو برای اعضا پرداخت.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148433.jpg

بازدید دانش آموزان دبستان شهید رجایی از کتابخانه شهید مجید موسوی شهرستان سمیرم

دانش آموزان کلاس چهارم دبستان شهید رجایی ۲۰ آذرماه از کتابخانه شهید مجید موسوی سمیرم بازدید کردند. در  این بازدید دانش آموزان ضمن آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه موسوی زاده، با شیوه استفاده از نرم افزار سامان آشنا شدند.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148434.jpg

برگزاری نشست قصه گویی ویژه نوجوانان در کتابخانه روح الامین شهرستان شاهین شهر و میمه

به منظور آشنایی قشر نوجوان با روش های قصه گویی و ایجاد انگیزه و تشویق آنان برای یادگیری این هنر، جلسه قصه گویی در بخش نوجوان کتابخانه روح الامین برگزار شد. در این نشست از داستان در «سایه سار مهربانی» توسط سمیرا کرمی، کتابدار کتابخانه روح الامین گرگاب قصه گویی شد.

کرمی در این خصوص گفت: قصه گویی کهن ترین نوع ادبیات و یک هنر است. آنچه آن را تبدیل به هنر کرده، تخیل جاری در آن است که در قالب خلاقیت کلامی جلوه گر می شود. این روش از بهترین شیوه های آموزش به کودکان و نوجوانان است. مهارت هایی مانند تمرکز، گوش دادن فعال، قدرت تخیل و خلاقیت را در آنان  پرورش می دهد.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148435.jpg

بازدید دانش آموزان مهد ندای مادر در کتابخانه روح الامین شهرستان شاهین شهر و میمه

دانش آموزان مهد ندای مادر از کتابخانه روح الامین شهرستان شاهین شهر و میمه بازدید کردند. در این بازدید از داستان های «پنیرک» و «مهمان ناخوانده» برای کودکان قصه گویی شد.

پس از پایان نشست قصه گویی به منظور تقویت قدرت تخیل و خلاقیت کودکان، از آنان خواسته شد تا تصاویری از این دو داستان نقاشی کنند. در پایان به بهترین نقاشی ها، هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148436.jpg

اهدای ۱۰۹ نسخه کتاب از سوی انتشارات امیر کبیر به کتابخانه بقیه الله الاعظم سین شهرستان برخوار

زیبا جعفرزاده، مسئول کتابخانه عمومی بقیه الله الاعظم اظهار داشت: در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و توسعه و تجهیز کتابخانه ها به منابع بیشتر، ۱۰۹ نسخه کتاب  به ارزش بیش از ۵ میلیون ریال در زمینه دین، ادبیات، علوم عملی و ... از سوی انتشارات امیر کبیر به کتابخانه عمومی بقیه الله الاعظم اهدا شد.

وی افزود: مکاتبه و پیگیری جهت اهدای کتاب توسط سازمان‌ها و انتشارات مختلف ادامه دارد.

https://media.iranpl.ir/d/2018/12/19/3/148439.jpg

بيشتر