اخبار داخلی
شورای اداری شهرستان شهرضا
1397/9/18 يكشنبه با حضور سرپرست کتابخانه های عمومی استان اصفهان؛ جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا برگزار شد جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا با حضور امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، پنجشنبه ۱۵ آذرماه ماه جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، فرماندار شهرستان، امام جمعه شهرضا، رئیس شورای شهر شهرضا، شهردار شهرضا، بخشداران، دهیاران و سایر روسای ادارات شهرستان در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزار شد.

در این جلسه امیر هلاکویی، سرپرست کتابخانه های عمومی استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۴۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان اصفهان اضافه شده است. از این تعداد ۲۵۰ هزار جلد کتاب از سوی نهاد کتابخانه ها و ۹۰ هزار جلد کتاب با مشارکت خیران تأمین شده است.


امیر هلاکویی از افتتاح سه کتابخانه جدید در شهرستان خمینی شهر و شهرضا در این مدت خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان امسال ۱۰ کتابخانه جدید در این استان به بهره برداری برسد.


وی با اشاره به تجهیز تمامی کتابخانه‌های این استان به نرم افزار جامع سامان، گفت: افراد می‌توانند از امکان عضویت سراسری در کتابخانه‌های کل کشور استفاده کنند.


هلاکویی افزود: همچنین به منظور استفاده روشندلان از ظرفیت کتابخانه های عمومی استان، هم اکنون بیش از پنج هزار جلد کتاب دیجیتال به ویژه در کتابخانه ولی عصر اصفهان در دسترس این قشر قرار گرفته است.


سرپرست کتابخانه های عمومی استان با بیان این‌ که نهادینه سازی فرهنگ کتاب‌خوانی باید از سنین کودکی و سال‌های نخستین تحصیل آغاز شود، گفت: در این راستا و با تامین اعتبار لازم در حدود شش ماه آینده، ۵۰ کتابخانه عمومی استان مجهز به بخش ویژه کودک خواهد شد.

هم اکنون ۲۰۰ هزار نفر در استان اصفهان از حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه کتاب موجود در ۱۸۰ کتابخانه عمومی استان اصفهان استفاده می کنند.

لازم به ذکر است در انتهای این جلسه از برخی فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی و نیز خیرین تقدیر شد.

بيشتر