اخبار داخلی


1398/7/11 پنجشنبه در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛ برگزاري برنامه هاي فرهنگي متنوع در كتابخانه هاي عمومي شهرستان لنجان در هفته اول مهر ماه 98 برنامه هاي فرهنگي متنوعي در كتابخانه هاي عمومي شهرستان لنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان اصفهان، همزمان با هفته اول مهر ماه 98 برنامه هاي متنوع فرهنگي در كتابخانه هاي عمومي شهرستان لنجان برگزار شد.

 

برگزاري كارگاه روانشناسي با موضوع "نوجوان سالم من" در كتابخانه عمومي شهيدمطهري فولادشهر
7 مهرماه 98 كارگاه روانشناسي با موضوع نوجوان سالم من با همكاري مركز جامع سلامت فولادشهر و با حضور30 نفر از مادران عضو كتابخانه داراي فرزند نوجوان و مشاوره سركار خانم كرمي كارشناس ارشد مشاوره و روانشناسي ، برگزار گرديد. در اين كارگاه در خصوص خصوصيات اخلاقي نوجوانان و تكنيك هاي رفتاري با نوجوان و مراقبت از نوجوانان در برابر آسيب هاي اجتماعي و وظايف والدين در برابر نوجوانان جهت مادران راهنمايي هايي ارائه گرديد .


برگزاري بر نامه آموزش نقاشي در كتابخانه عمومي شهيد جمشيد توكلي شهرستان لنجان
كلاسهاي آموزش نقاشي روز يكشنبه و سه شنبه در31 شهريور 2 مهر در كتابخانه شهيد جمشيد توكلي  برگزارگرديد  كلاس آموزش نقاشي در همه زمينه ها و براي همه گروه هاي سني از ساعت 9 تا 11 برگزار ميشود . در اين هفته طراحي چهره و منظره به هنرجويان آموز ش داده شد.


برگزاري بر نامه  آموزشي خطبه هاي نهج البلاغه در كتابخانه شهيد جمشيد توكلي شهرستان لنجان
در اين جلسه حكمت 32نهج البلاغه نيكوكار، از كار نيك بهتر و بدكار از كار بد بدتر است.(فاعل الخير خير منه، و فاعل الشر شر منه) آموزش و مورد بحث وبررسي قرار گرفت.


برگزاري بر نامه  آموزشي خوشنويسي  در كتابخانه شهيد جمشيد توكلي شهرستان لنجان
جلسه آموزش خوشنويسي به مربيگري آقاي مسعود عظيمي در پنجشنبه 4مهر در كتابخانه شهيد جمشيد توكلي تشكيل شد. اين جلسه راس ساعت 9 آغاز و در ساعت 11 به اتمام رسيد در اين جلسات آموزشي خط تحريري ريز با خودكار به هنر جو آموزش داده ميشود


برگزاري جلسه تفسير قرآن در كتابخانه شهيد جمشيد توكلي شهرستان لنجان
جلسه تفسير قرآن با حضوربانوان علاقمند  در سه شنبه 2 مهر در محل كتابخانه شهيد توكلي برگزار گرديد در  اين جلسه آيات 14 الي 18 سوره حجرات قرائت و تفسير گرديد.


برگزاري جلسه غرب شناسي در كتابخانه شهيد جمشيد توكلي شهرستان لنجان
يكشنبه 31 شهريور 98   جلسه غرب شناسي در كتابخانه شهيد توكلي  براي عموم برگزار گرديد. در اين جلسه استاد متقيان منش درمورد اهميت پياده روي  اربعين و چگونگي بهره گيري بيشتر از آن ، به علت نزديك بودن زمان آن مورد بررسي قرار گرفت.

برگزاري كارگاه آموزش نقاشي روي سنگ در كتابخانه عمومي هنر و انديشه شهرستان لنجان
روز پنج شنبه 4 مهرماه 98 كارگاه آموزش  نقاشي روي سنگ كه يكي از خلاقانه ترين نوع نقاشي است و با هدف تقويت استعداد و تصوير سازي، آشنايي و توجه بيشتر كودكان و نوجوانان به طبيعت اطراف خود در كتابخانه هنر و انديشه برگزار شد.


برگزاري كارگاه آموزش اوريگامي در كتابخانه عمومي هنر و انديشه شهرستان لنجان
در ادامه كلاسهاي آموزشي اوريگامي  در جلسه روز پنجشنبه 4 مهرماه 98  آموزش پرنده با استفاده از كاغذ و تا به شركت كنندگان آموزش داده شد.


برگزاري كلاس نقاشي ويژۀ گروه سني خردسالان، كودكان، و نوجوانان در كتابخانۀ عمومي باقرالعلوم زاينده رود
كلاس طراحي و نقاشي ويژۀ گروه سني كودك، نوجوان، و جوان روز پنج شنبه 4 مهر 1398 در كتابخانۀ عمومي باقرالعلوم (ع) زاينده رود برگزار شد. اين اولين جلسه در فصل پاييز بود كه با حضور كودكان و نوجوانان مشتاق و علاقه مند به نقاشي در كتابخانه همچنان ادامه دارد. قرار بر اين شد كه جلسات آموزش كلاس نقاشي در طول سال ادامه داشته باشد و وقفه اي بين كار رخ ندهد. اين كلاس ها پنج شنبه هاي هر هفته در كتابخانه برگزار خواهد شد. 

برگزاري نشست دورهمي كتابخواني و نويسندگي نوجوانان در كتابخانه عمومي هنر و انديشه شهرستان لنجان
به منظور  تقويت تفكر و تشويق اعضاي نوجوان به مطالعه و پرورش فرهنگ كتابخواني  نشست دورهمي با حضور اعضاي نوجوا ن در حيطه كتاب و كتابخواني  در كتابخانه هنر و انديشه برگزار شد در جلسه روز پنجشنبه 4 مهرماه 98  پس از  ارايه توضيحات لازم در خصوص برگزاري اين نشست، نويسندگان نوجوان  تجربيات خود را در حوزه نويسندگي با ساير شركت كنندگان به اشتراك گذاشتند و يكي از شركت كنندگان اثر چاپ شده خود در مجله عروسك سخنگو را براي ديگران خواند.

برگزاري جلسه مثنوي خواني در كتابخانه عمومي هنر و انديشه شهرستان لنجان
دوشنبه اول مهرماه 98 جلسه مثنوي خواني در كتابخانه هنر و انديشه برگزار شد . دراين جلسه در ادامه جلسات مثنوي خواني بخشهاي ديگري از كتاب ارزشمند مثنوي معنوي خوانش و مورد نقد و تفسير قرار گرفت.

برگزاري جلسه شعر و داستان خواني در كتابخانه عمومي هنر و انديشه شهرستان لنجان
دوشنبه اول مهرماه 98 سلسله نشست هاي انجمن ادبي –فرهنگي واژه به دبيري آقاي جزايري در كتابخانه هنر و انديشه برگزار شد.  در اين جلسه پس از ارائه اخبار ادبي و  هنري هفته ، شاعران و نويسندگان به خوانش آثار ادبي  خود پرداختند.


برگزاري نمايشگاه آثار مكتوب دفاع مقدس در كتابخانه عمومي شهيد علم الهدي
اين نمايشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس و با هدف ايجاد زمينه آشنايي مخاطبان با آثار مكتوب و ارزشمند منتشر شده در زمينه دفاع مقدس برگزار گرديد. در اين نمايشگاه كتاب هايي همچون دختر شينا، دا، لشگر خوبان، پايي كه جا ماند و... به نمايش گذاشته شد.


برگزاري كلاس نقاشي ويژه خردسالان در كتابخانه عمومي شهيد علم الهدي
كلاس نقاشي در روز يكشنبه مورخ 31 شهريور 1398 ساعت17در كتابخانه شهيد علم الهدي برگزار گرديد كه طي آن به ارائه آموزش مدل هاي نقاشي كودكانه پرداخته شد. دراين جلسات تلاش بر آن است كه محتواي مطالب ارائه شده در كلاس قصه گويي با آموزش هاي كلاس نقاشي هماهنگ باشد تا از اين طريق راهي براي كمك به  پرورش قوه تخيل و حافظه بصري كودكان باشد.


برگزاري كلاس قصه گويي ويژه خردسالان در كتابخانه عمومي شهيد علم الهدي
كلاس قصه گويي در روز يكشنبه مورخ 31 شهريور 1398ساعت17 در كتابخانه شهيد علم الهدي برگزار گرديد كه طي آن به قصه گويي از كتاب من هم نگاه نكرده بودم  پرداخته شد. در اين جلسات ضمن تلاش براي ايجاد علاقه مندي به مطالعه در كودكان به پرورش مهارت هاي زندگي، ضمن قصه گويي توجه شده است. در اين داستان در مورد پذيرفتن اشتباه به شكل قصه آموزش غيرمستقيم داده شد.


برگزاري كلاس شعر خواني ويژه خردسالان در كتابخانه عمومي شهيد علم الهدي
كلاس شعر خواني در روز يكشنبه مورخ 31شهريور 1398 ساعت17در كتابخانه شهيد علم الهدي برگزار گرديد كه طي آن به ارائه آموزش اشعار مناسب با سن كودكان و خردسالان پرداخته شد. در اين جلسه فرصتي به كودكان داده مي شود تا آنچه را آموخته اند به صورت فردي با ساير دوستان خود به اشتراك گذاشته و اعتماد به نفس خود را در جمع كودكانه تقويت نمايند.

بيشتر