اخبار داخلی

1398/4/19 چهارشنبه در راستاي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني؛ برگزاري برنامه هاي فرهنگي گوناگون با ميزباني كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهاقان برنامه هاي فرهنگي مختلف با شروع فصل تابستان توسط كتابخانه هاي عمومي دهاقان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان اصفهان،با شروع فصل تابستان و با همت كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهاقان ،برنامه هاي فرهنگي گوناگون به منظور پر كردن اوقات فراغت كودكان و نوجوانان و ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني برگزار شد.

(كتابخانه عمومي آيت الله محمد حسين خرد)

در روز دوشنبه 1398/04/03با حضور كودكان و نوجوانان در بخش كودك كتابخانه خرد كتاب 8 قصه از امام جواد(ع)از كتب نهمين جشنواره كتابخواني رضوي معرفي و جمع خواني شد.

در راستاي فعاليت هاي نهمين جشنواره كتابخواني رضوي يوسف پور ،كتابدار كتابخانه خرد با حضور در مهديه دهاقان به قصه گويي از كتاب 8 قصه از امام جواد (ع)پرداخت و درآخر مسابقه نقاشي بين 2 گروه دختر و پسر از كتاب گفته شده برگزار شد.

در روز پنجشنبه 1398/04/06با حضور پر شور اعضاي كودك و نوجوان كتابخانه آيت االله خرد،كارگاه داستان نويسي توسط مربي مهين قاسمي پور به مدت 2 ساعت برگزار شد و غلامي ،كتابدار كتابخانه ضمن توضيحاتي در مورد جشنواره رضوي و نحوه شركت در بخش پويش جشنواره سعي در ترغيب آنها به شركت در اين نمود.

در روز دوشنبه 1398/04/10با پيگيري هاي صورت گرفته و ترويج سنت حسنه اهداي كتاب و گفتگو با اعضاي كنكوري امسال و سال قبل توسط كتابداران كتابخانه خرد،تعداد 35 نسخه كتب كمك آموزشي به اين كتابخانه اهدا شد.

(كتابخانه عمومي امام صادق (ع))

در روز پنجشنبه 6 تيرماه با حضور جمعي از كودكان كتابخانه امام صادق (ع) ،كتاب مهارت هاي يادگيري علوم اثر جان گراهام توسط نورشرق،مسئول كتابخانه معرفي شد .

بخش سرگرم كننده اين برنامه آشنايي كودكان با الكتريسيته و رسانا و نارسانا از طريق آزمايش با وسايلي همچون باطري قلمي ، مواد رسانا و نارسانا و آرميچر بود .

(كتابخانه عمومي مسجد جامع عطاآباد)

روز دوشنبه 1398/04/03با حضور جمعي از بانوان خانه دار دركتابخانه مسجد جامع ،نشست كتاب خوان كتابخانه اي از منابع نهمين جشنواره كتابخواني رضوي به مدت يك ساعت برگزار شد و كتاب هاي مهارت هاي ارتباط موثر در سيره امام رضا(ع)،فصل فيروزه ، در عصمت، سيره تقوي و ابوالفضل نهضت رضوي از كتاب هاي معرفي شده اين ماه بودند.

در پايان حاضرين به شركت در مسابقه الكترونيكي رضوي پرداختند.

روز يكشنبه 9تيرماه كلاس كاردستي از وسايل دورريختني توسط مسئول كتابخانه مسجد جامع به مدت يك ساعت برگزار شد و نوجوانان به ساخت صندلي،ميز تحرير،هواپيما و ...پرداختند.

برگزاري كلاس مهدويت (قصه گويي ،نقاشي،كاردستي،شعرخواني و ...)توسط مربي در روزهاي شنبه و دوشنبه هر هفته به مدت 2 ساعت ويژه 2 گروه كودك و نوجوان در كتابخانه مسجد جامع.

جلسه جمع خواني و نقاشي از كتاب امام رضا (ع) از ديگر فعاليت هاي فرهنگي اين 2 هفته بود.

(كتابخانه عمومي آيت الله هاشمي قمبوان).

در راستاي آشنايي با تاثيرات مخرب مواد مخدر ،كارگاهي آموزشي ويژه بانوان با همكاري اداره بهزيستي شهرستان در كتابخانه آيت الله هاشمي در هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

اين كارگاه با هدف آشنايي خانواده ها با انواع مواد مخدر و تاثيرات مخرب آن و دود سيگار برگزار شد و مربي ضمن توضيحات جامع به پرسش و پاسخ با حاضرين در رابطه با موضوع پرداختند.

جلسه جمع خواني از 2 كتاب امام رضا(ع) و درختي كه بال در آورد از منابع نهمين جشنواره كتابخواني رضوي ويژه كودك و نوجوان با حضور 8 تن از اعضا در كتابخانه آيت الله هاشمي برگزار شد
بيشتر