اخبار داخلی
1398/4/18 سه‌شنبه سرپرست کتابخانه های عمومی استان اصفهان؛ بیشترین کتابخانه های عمومی کشور در استان اصفهان قرار دارد سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان گفت: بیشترین تعداد کتابخانه‌ های عمومی کشور در این استان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با بیان اینکه تسهیل دسترسی مردم به کتابخانه از مهمترین اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است، اظهار کرد: کتاب‌خوانی زیربنای توسعه فرهنگی و اجتماعی هر کشور است و سرمایه‌گذاری در این زمینه پیشرفت همه‌جانبه کشور را به دنبال دارد.

وی با اشاره به سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، عنوان کرد: به موجب این سند به ازای هر نفر باید چهار جلد کتاب در کتابخانه‌های استان وجود داشته باشد و این رقم در حال حاضر در استان شش دهم و در شهرضا هشت دهم به ازای هر نفر است.

سرپرست اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۴ باید ۳۵ درصد جمعیت استان عضو کتابخانه‌ها باشند، یادآور شد: در حال حاضر سرانه استان در این زمینه سه درصد و سرانه شهرضا پنج درصد است. 

هلاکویی با بیان اینکه بیشترین تعداد کتابخانه‌های کشور در استان اصفهان قرار دارد، خاطرنشان کرد: بر اساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ فضای کتابخانه‌ای باید هشت متر به ازای هر نفر باشد در حالی که این رقم اکنون در اصفهان ۲.۵ متر و در شهرضا چهار متر است.

وی از برگزاری جشنواره نذر اهدای کتاب در این استان از هفته آینده خبر داد و افزود: کتابخانه های عمومی شهرضا در نهمین جشنواره رضوی در حال حاضر در رتبه اول استان قرار دارند.

بيشتر