اخبار داخلی
فعالیت های فرهنگی
1397/11/2 سه‌شنبه با حضور علاقه مندان حوزه کتاب و کتابخوانی انجام شد؛ میزبانی کتابخانه‌های عمومی اصفهان با فعالیت‌های فرهنگی همزمان با نیمه اول بهمن ماه، ویژه برنامه‌های فرهنگی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، همزمان با نیمه اول بهمن ماه و با حضور علاقه مندان به کتاب در استان اصفهان، برنامه‌های فرهنگی متنوعی در کتابخانه‌های عمومی این استان برگزار شد.

برگزاری نشست داوران برگزیده جشنواره هدهد سفید به همراه نشست نقد و بررسی کتاب در کتابخانه روح الامین گرگاب شهرستان شاهین شهر و میمه

در این نشست، هفت نفر از داوران برگزیده، بیست کتب منتخب داستانی و بیست و پنج کتب منتخب بازآفرینی را از جنبه های مختلف مانند سوژه جذاب، شخصیت پردازی، تازگی موضوع، شیوه نگارش و ... مورد نقد و بررسی قرار دادند.

برگزاری کارگاه آموزش کاردستی در کتابخانه بقیه الله الاعظم سین شهرستان برخوار

زیبا جعفرزاده، مسئول کتابخانه بقیه الله الاعظم سین از برگزاری برنامه آموزشی کاردستی خبر داد و گفت: این برنامه با هدف پرکردن اوقات فراغت کودکان، ارتقای سطح دانش و مهارت آنها و به کارگیری قوه ذهن و استعداد کودکان در استفاده از ابزار و وسایل برگزار شد.

در این برنامه به کودکان آموزش داده شد که چگونه با استفاده از وسایل ساده ای که در اطراف خود می بینند کاردستی های زیبا، جالب و کاربردی درست کنند.

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از کتابخانه بقیه الله الاعظم سین شهرستان برخوار

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شهرستان برخوار در مجلس شورای اسلامی به همراه شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر سین و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برخوار، از کتابخانه عمومی بقیه الله الاعظم بازدید و از نزدیک با کتابداران کتابخانه گفت و گو کرد. 

زیبا جعفرزاده مسئول کتابخانه، ضمن تقدیر از حضور و بازدید مسئولان از کتابخانه عمومی سین، گزارشی مختصر از وضعیت کتابخانه و مشکلات آن از جمله کمبود منابع کمک درسی و تجهیزات کتابخانه بیان کرد.

حاجی ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی جامعه، خواستار همکاری و توجه بیش از پیش مسئولان و دستگاه های اجرایی به مقوله کتاب و ارتقای فرهنگ مطالعه شد.

برگزاری نشست کتابخوان در کتابخانه بقیه الله الاعظم سین شهرستان برخوار

به مناسبت روز پرستار، نشست کتابخوان با حضور پرستاران شهر سین در کتابخانه برگزار و در پایان جلسه از آنان تجلیل شد.

برگزاری نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی کوثر دولت آباد شهرستان برخوار

در این نشست ابتدا کتابداران توضیحاتی در خصوص تأثیر مطالعه و کتابخوانی در افزایش بصیرت و آگاهی کودکان نسبت به مسائل مختلف داده و سپس کتاب های «قصه های پیامبر و فرزندانش» توسط رضا طغیانی؛ «یک روز در غدیر خم» توسط هانیه زارعان؛ «اولین ها و آخرین ها» توسط نازنین شریفی؛ «حاجی کوچولو» توسط مبینا کمالی؛ «خدا دوست ماست» توسط فاطمه حورا طاهری و «دایره المعارف اسلام» توسط محمدرضا شریفی معرفی شدد.

برگزاری جلسات مفاهیم قرآن در کتابخانه عمومی کوثر دولت آباد شهرستان برخوار

کتابخانه عمومی کوثر دولت آباد به منظور ایجاد فضای معنوی در کتابخانه و ترویج فرهنگ، معارف و تعالیم حیات بخش قرآنی جلسه آموزش مفاهیم قرآن را در روزهای یکشنبه هر هفته به مدت ۲ ساعت ویژه زنان خانه دار ، برگزار می کند. 

برگزاری نشست جمع خوانی در کتابخانه آیت الله محمدی گلپایگانی

برگزاری کلاس های آموزشی نقاشی، طراحی و خوشنویسی در کتابخانه های عمومی کاشان

بيشتر