اخبار برگزیده

1398/9/20 چهارشنبه به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني و كتابدار صورت گرفت؛ تشكيل كميته خيرين كتاب در كاشان نماينده مردم كاشان در مجلس گفت: براي حل مشكلات حوزه كتاب و كتابخانه ها كميته خيرين اين حوزه در اداره كتابخانه كاشان تشكيل شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي اصفهان، سيد جواد ساداتي‌نژاد در نشست با كتابداران شهرستان كاشان در كتابخانه علي ابن باقر (ع) ضمن تبريك هفته كتاب و كتابدار گفت: كاشان بدليل وجود اصالتهاي فرهنگي و هنري كه ريشه در فرهنگ مردم و بزرگان اين منطقه دارد، همواره جايگاه ويژه‌اي داشته و همين اين موضوع باعث شده تا با وجود بروكراسي شديد اداري در استان اصفهان، نه تنها از جمعيت كاشان كاسته نشده بلكه بر جمعيت آن افزوده شده و روز به روز جايگاه آن برجسته‌تر شده است.
نماينده شهرستانهاي كاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشكلات كتابخانه‌هاي كاشان گفت: بدليل غناي فرهنگي منطقه و اصالت خانوادگي و سنت‌هاي اصيل اسلامي، مردم اين منطقه به كمك همديگر توانستند بخش عظيمي از مشكلات آموزشي، بهداشتي، عمراني و رفاهي خود را برطرف كنند و رشد و توسعه  اين منطقه را رقم زدند.
عضو كميسيون آموزش مجلس با بيان ظرفيت خيرين منطقه افزود: باتوجه به بروكراسي اداري و نبود اعتبار دولتي براي برطرف‌شدن مشكلات حوزه كتاب و كتابخواني در بخش‌هاي مختلف، بايد از ظرفيت خيرين استفاده كنيم.
وي با بيان خاطراتي از كمك‌هاي خيرين در كاشان و دانشگاه تهران و ضمن قول مساعد براي پيگيري مشكلات كتابخانه‌هاي كاشان اظهار داشت: براي حل مشكلات اين حوزه كميته خيرين حوزه كتاب و كتابخانه در اداره كتابخانه كاشان تشكيل شود و ليست خيرين حامي كتاب و كتابخانه تهيه شود و افرادي كه حتي با اهداي يك كتاب به كتابخانه كمك كرده اند تجليل و تكريم شوند.
وي در پايان در مورد نيم درصد شهرداري‌ها و تهيه كتب كمك درسي توضيحاتي را براي كتابداران ارائه نمود.

در ابتداي اين ديدار، كتابداران به بيان مشكلات كتابخانه‌هاي خود پرداختند و سركار خانم واسعي، سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي كاشان ضمن خوشامدگويي ابراز داشت: آمار اعضا و امانت كتابخانه هاي كاشان در سال 98 از رشد چشمگيري برخوردار بوده است.

زينب سادات واسعي گفت: در كاشان نياز به تاسيس كتابخانه‌اي مركزي داريم تا در آن مجموعه بتوانيم به خدمات‌رساني اعضا در زمينه‌هاي مختلف بپردازيم.

بيشتر