اخبار برگزیده
1398/8/23 پنجشنبه در پیامی؛ استاندار اصفهان هفته کتاب را به کتابداران تبریک گفت عباس رضایی، استاندار اصفهان در پیامی هفته کتاب را به اهالی قلم، کتابدوستان و کتابداران تبریک گفت.


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، عباس رضایی، استاندار اصفهان در پیامی فرارسیدن بیست هفتمین دوره هفته کتاب را، به اهالی قلم، فرهنگ دوستان و کتابداران تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

« اقراء باسم ربک الذی خلق» اولین آیه ای است که بر پیامبر عظیم الشان اسلام نازل و منشا بزرگ ترین تحولات بشری در تاریخ شد. دین اسلام با خواندن آغاز می شود و این دستور صریح پروردگار است که بر حضرت محمد (ص) نازل و بر جهانیان ابلاغ شد؛ جای بسی خرسندی است که در سال جاری میلاد پیامبر اکرم (ص) با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مقارن شده است.

نامگذاری ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار فرصتی مغتنم برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است. بی شک توسعه علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جوامع در گرو خواندن کتاب است. اهمیت دادن به موضوع کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه به ویژه در میان جوانان و نوجوانان یکی از مهم ترین راه های توسعه فرهنگی است؛ به همین دلیل یکی از مهم ترین شاخص های توسعه در جهان امروز، میزان سرانه مطالعه است.

لذا تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای ارتقای سرانه مطالعه استان، موضوعی است که باید نظام آموزشی و خانواده ها به عنوان اولین بنیاد تاثیرگذار و کتابخانه ها و کتابداران به عنوان مروجان اصلی این مساله مهم، مورد توجه قرار دهند. اهتمام مراکز علمی و دانشگاه ها به فراهم کردن فضای مناسب و کتاب های مورد نیاز برای مطالعه و راه اندازی کتابخانه ها و نمایشگاه ها در سطح شهر و مشارکت کتابداران در این موضوع، از جمله مواردی است که می تواند فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه کند.

اینجانب ضمن تبریک میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی را در خدمت به فرهنگ، علم و ادب ایران اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

عباس رضایی

استاندار اصفهان

بيشتر