اخبار برگزیده
1398/8/23 پنجشنبه همزمان با هفته کتاب انجام می شود؛ برگزاری بیش از ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی اصفهان امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب، از برگزاری بیش از ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی به این مناسبت در کتابخانه های عمومی استان اصفهان خبر داد.

12_8_2018_11_35_12630-.jpg

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی، سرپرست کتابخانه های عمومی اصفهان، با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع طی هفته کتاب از تاریخ ۱۸ تا ۳۰ آبان ماه در کتابخانه های عمومی این استان، اظهار داشت: برنامه های مربوط به هفته کتاب در سه سطح کتابخانه ای، شهرستانی و استانی برگزار می شود.

وی افزود: امسال به همت کتابخانه های ۲۴ شهرستان استان اصفهان، یک هزار و ۲۳۴ برنامه فرهنگی و محتوایی مرتبط با کتاب اجرا خواهد شد که این برنامه ها شامل ۳۲۰ نشست کتابخوان، ۲۹ جلسه نقد و بررسی کتاب، ۲۰ جلسه رونمایی کتاب، بیش از ۴۵۰ مسابقه کتابخوانی، برپایی۱۷۴ نمایشگاه بازنمایی و فروشگاه کتاب، برپایی نمایشگاه کتاب در کتابخانه های عمومی استان با موضوع پیامبر اکرم (ص)، هماهنگی با سازمان بهزیستی جهت حضور و بازدید مهد های کودک از کتابخانه های عمومی به همراه آموزش قصه گویی به مربیان مهد های کودک، اجرای طرح سراسری خانواده خوب کتابخوان در شهرستان نجف آباد و ... است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان بیان کرد: در این ایام برنامه هایی نیز به میزبانی اداره کل برگزار می شود که نشست کتاب خوان ویژه آتش نشانان با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان، نشست کتاب خوان با همکاری زندانیان و مددجویان با همکاری اداره کل زندان های استان اصفهان، دیدار با خانواده معظم شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه، حضور در گلستان شهدا و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و شهدا بخشی از این برنامه ها خواهد بود.

نواختن زنگ کتاب در مدارس استان اصفهان و اهدای کتاب به مدرسه ای در جرقویه

وی با اشاره به نواختن زنگ کتاب با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در مدارس استان اصفهان، تصریح کرد: اهدای کتاب به یکی از مدارس در منطقه جرقویه شهرستان اصفهان، تور بازدید مدارس از کتابخانه های استان اصفهان با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش، بازدید کودکان با همکاری اداره کل بهزیستی استان اصفهان از کتابخانه های عمومی، برگزاری بیش از ۴۵ نشست کتاب خوان در مدارس، برگزاری جلسات قصه خوانی و کتابخوانی از دیگر برنامه های فرهنگی پیش بینی شده در هفته کتاب است.

برگزاری ۴۵ نشست کتاب خوان مدرسه ای و طرح خانواده خوب کتابخوان برای اولین بار در کشور

هلاکویی با اشاره به اینکه در هفته کتاب ۴۵ نشست کتاب خوان در مدارس استان اصفهان برگزار می شود، ‌ گفت: طرح «دانش آموز کتابدار» نیز با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش در استان اصفهان اجرا خواهد شد. همچنین برای اولین بار در کشور، طرح «خانواده خوب کتابخوان» در شهرستان نجف آباد با همکاری شهرداری نجف آباد برگزار می شود. برگزاری دوره های آموزشی قصه گویی ویژه مربیان مهدهای کودک با مشارکت اداره کل بهزیستی از دیگر برنامه های ویژه هفته کتاب در استان اصفهان خواهد بود.

شهرضا میزبان برنامه جشن هفته کتاب

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان با اعلام اینکه آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در شهر شهید ابراهیم همت برگزار می شود، اظهار داشت: آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در تاریخ ۲ آذر ماه و در راستای شناساندن بیشتر شهید ابراهیم همت به جامعه و تجدید میثاق با این شهید بزرگوار، در شهرستان شهرضا برگزار می شود.  

بيشتر