اخبار برگزیده
1398/8/21 سه‌شنبه با صدور پیامی؛ نماینده ولی فقیه در اصفهان فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان طی صدور پیامی، فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان طی صدور پیامی، فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
 
 

«بسم الله الرحمن الرحیم»


مطالعه کتاب و کتابخوانی یعنی سیر و سفر اندیشه انسانی در حوزه های گوناگون زندگی، کتاب رفیق راه و مونس تنهایی انسان هاست، که او را به عمق تاریخ بشری می برد و از ژرفای آموزه های ادیان الهی با خبر می سازد؛ کتاب یعنی حرکات، فکر، تغذیه عقل و اطعام فرهنگی در سبک زندگی اسلامی.

همه فرهنگ‌ها با کتاب آغاز می‌شوند و با کتاب رشد می‌کنند و با کتاب ماندگار می‌شوند.

دین اسلام دین تدبر و اندیشه است و در این راه، استعانت از کتاب الهی، همواره تنها راه رستگاری بوده است و این چراغ توحید، همواره در دست پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام، وسیله اصلی هدایت بشر و تبیین معارف الهی بوده است.  این میراث ماندگار و پدیده باشکوه، عنصری رشدآفرین و روشنگر در پهنه زندگی بشر است که خود سرچشمه کاملترین دین و بهترین تمدن انسانی بوده است؛ تأکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در موضوع اهمیت کتابخوانی و آثار غفلت از آن خود گویای اهمیت بسیار این پدیده در جامعه امروز ماست: «به گمان من یکی از بدترین و پرخسارت ترین تنبلی ها، تنبلی در خواندن کتاب است. کتابخوانی باید در جامعه ترویج شود و یکی از کارهای بزرگ و مهم درسطح جامعه این است که کتابخوانی همگانی گردد».

هفته کتاب و کتابخوانی فرصت ارزشمندی است برای بازتعریف کتاب و استفاده از کتاب و توصیف پدیده ای شگفت انگیز که منشا  انتقال علوم و دانشها و ارتقای فکر واندیشه های ناب از نسلی به نسل دیگر و تحول اجتماعی جامعه انسانی است.

امیدوارم که این فرصت، زمانی باشد برای تلاش و توجه بیشتر مسئولین و مردم مومن وانقلابی ما به امر کتاب و موضوع کتابخوانی و نیل سریع به اهداف متعالی و آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی.

سید یوسف طباطبایی نژاد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان


 
بيشتر