اخبار برگزیده
1398/6/4 دوشنبه اسماعیل شفاعی در مراسم بهره برداری از پروژه‌های فرهنگی استان اصفهان مطرح کرد؛ کتابخانه‌ها باید به مراکز فرهنگی تبدیل شوند معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی‌کشور گفت: تمامی کتابخانه‌های عمومی در سطح کشور باید به فرهنگسراها و مراکز فرهنگی با کارکردهای مختلف علمی، فرهنگی و هنری تبدیل شود.
اسماعیل شفاعی
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، 
اسماعیل شفاعی روز دوشنبه در مراسم افتتاح و بهره برداری از طرح‌ها و پروژه‌های فرهنگی استان اصفهان گفت: کتابخانه‌ها باید به پر مراجعه ترین نهادهای اجتماعی تبدیل شوند و به این منظور باید خدمات مختلف فرهنگی با کارکردهای گوناگون در آنها انجام شود.

وی ادامه داد: برای افزایش کتابخانه های عمومی و توسعه آنها نیازمند مشارکت هر چه بیشتر خیران هستیم؛ خیران در کنار مدرسه‌سازی ساخت کتابخانه‌ها را نیز به طور ویژه در برنامه‌های خود قرار دهند زیرا کتابخانه‌ها پایگاه‌های مناسب برای آموزش علم و تربیت نسل جوان است.

شفاعی خاطرنشان کرد: استمرار یادگیری دانش آموزان در کتابخانه‌ها نیز باید به طور جدی دنبال شود و بی‌شک برآورد ارزش معنوی، فرهنگی ساخت کتابخانه‌ها بسیار بیشتر از اعداد مالی و مادی آن است.

وی در ادامه گفت: همزمان با هفته دولت هفت کتابخانه عمومی در استان اصفهان و در شهرستان های اصفهان، نجف آباد، فلاورجان، خمینی شهر و لنجان بهره برداری شده است و این مجموعه قادر خواهند بود ۱۵۰ هزار نفر از ساکنان را پوشش دهند.

معاون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های یاد شده به طور عمده با مشارکت خیران و با سرمایه گذاری ۷،۵ میلیارد تومان به مساحت سه هزار و ۴۵۸ مترمربع افتتاح شده است.

شفاعی اضافه کرد: در استان اصفهان ۳۰۰ باب کتابخانه عمومی وجود دارد که ۱۸۶ مورد نهادی، ۱۱۰ باب مشارکتی و چهار کتابخانه مستقل هستند.

در این مراسم همچنین پوستر کنگره بازخوانی اندیشه‌های نورانی امیرالمومنین (ع) به همراه پوستر حاوی تصاویر هفت کتابخانه یاد شده و پوستر ساختمان جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری اصفهان رونمایی شد.

امروز همچنین ساختمان جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا و یکهزار و ۱۰۰ متر زمین شامل ۷۰ اتاق ، سالن جلسات و بخش‌های مختلف نظیر فرهنگی، اداری، مالی به بهره‌برداری رسید.

بيشتر