اخبار برگزیده
1398/3/22 چهارشنبه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان با معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی استاندار امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان با حیدر قاسمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان در دیدار با حیدر قاسمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان ارائه داد و گفت: استان اصفهان با حدود ۳۰۰ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در سطح کتابخانه های عمومی از استان های برتر کشور است و با افتتاح ۷ باب کتابخانه عمومی در دست احداث دارای بالاترین تعداد کتابخانه های عمومی خواهد شد.

هلاکویی اهداف و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کتابخانه های عمومی استان را تشریح کرد و گفت: جذب حداکثری عموم مردم و به خصوص کودکان، نوجوانان و جوانان به کتابخانه های عمومی از اهم برنامه های ما در سال جاری خواهد بود.

وی بر ضرورت توجه به مناطق کمتر توسعه یافته در سطح استان تاکید کرد و گفت: احداث کتابخانه های جدید در مناطق کمتر توسعه یافته می تواند نقش به سزایی در کاهش آسیب های اجتماعی در سطح جامعه و استان داشته باشد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی در خاتمه گزارشی از روند برگزاری جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در سطح استان ارائه و لزوم مشارکت همه دستگاه های اجرایی استان و عموم مردم جهت شرکت در این جشنواره را خواستار شد.

قاسمی، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری نیز در این دیدار گفت: از اهداف حوزه استانداری و به ویژه اداره کل فرهنگی و اجتماعی استانداری اصفهان توجه ویژه به فرهنگ و به ویژه فرهنگ مطالعه در استان است. نظر به وسعت جغرافیایی و شرایط اقلیمی استان، توجه به امور فرهنگی تاثیر بسزایی در جلوگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی دارد.

قاسمی در این دیدار گفت: تلاش برای استفاده بهینه و حداکثری عموم مردم از فضاهای اداری و به خصوص فضای کتابخانه های عمومی در سطح استان مورد انتظار است.

در پایان این دیدار قاسمی خواستار تلاش هر چه بیشتر همکاران اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شده و در خصوص کمک مجموعه استانداری در این زمینه قول مساعد داد.

هلاکویی پس از این دیدار با علی اصغر ذاکری هرندی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز دیدار کرد. در این دیدار پیرامون واریز سهم نیم درصد شهرداری های استان و لزوم همکاری دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.

بيشتر