اخبار برگزیده
1
1398/2/14 شنبه با حضور مسئولان شهرستان شهرضا انجام شد؛ افتتاح نخستین کتابخانه مسکن مهر کشور در شهرضا سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان از افتتاح نخستین کتابخانه و سالن مطالعه مسکن مهر کشور در شهرستان شهرضا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، نخستین کتابخانه و سالن مطالعه مسکن مهر کشور با حضور امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان؛ علی اصغر رفیعی نژاد، فرماندار شهرضا؛ سمیه محمودی، نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی و مردم علاقه مند به کتاب و کتابخوانی در محله مسکن مهر سروستان شهرضا افتتاح شد.

امیر هلاکویی در مراسم افتتاح کتابخانه و سالن مطالعه حضرت ریحانه النبی در منطقه مسکن مهر شهرضا، با اشاره به این‌که استان اصفهان در سال ۹۷ با اجرای بیش از ۱۵ هزار برنامه فرهنگی حائز رتبه نخست در سطح کشور شد، اظهار داشت: اجرای بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ فعالیت در بخش کودک، هزار و ۲۰۰ نشست کتاب‌خوان، هزار و ۲۵۰ برنامه مناسبتی، ۸۱۶ نمایشگاه کتاب، ۷۱۳ مسابقه کتابخوانی از جمله برنامه‌های فرهنگی برگزار شده در استان اصفهان بوده است.

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان با اشاره به این‌که ۷ کتابخانه مسکن مهر در استان اصفهان آماده بهره‌برداری است، افزود: با بهره‌برداری از این ۷ کتابخانه، استان اصفهان به استان اول کشور از نظر تعداد کتابخانه‌ های عمومی نهادی تبدیل می‌شود.

وی با بیان این‌که تعداد ۱۷۴ باب کتابخانه در سال ۹۵ به ۱۸۴ باب کتابخانه تا پایان سال ۹۷ رسیده است، بیان کرد: در شهرها و روستاهای فاقد کتابخانه و مناطق کمتر برخوردار بیش از ۱۰ باب پروژه ساختمانی با رشد فیزیکی بالای ۹۵ درصد، آماده افتتاح و خدمات‌رسانی به مردم  استان اصفهان است.

افزایش کتابخانه‌های نهادی شهرضا به ۶ باب

فاطمه پورخاقان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا در ادامه این مراسم با بیان این‌که از ۶ کتابخانه مشارکتی، ۵ کتابخانه فعال و یک باب در دست احداث است، بیان کرد: با افتتاح کتابخانه مسکن مهر شهرضا شمار کتابخانه‌های نهادی این شهرستان به ۶ باب افزایش پیدا کرد که از این تعداد ۴ باب در محلات شهری و ۲ باب در مناطق روستایی قرار دارد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرضا با بیان این‌که این کتابخانه دارای ۵ هزار نسخه کتاب است و ۱۰۰ کارتن کتاب و نشریه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به این مرکز تعلق گرفته، خاطرنشان کرد: کتابخانه ریحانه ‌النبی محله سروستان در زمینی به مساحت ۸۵۰ متر مربع و با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال برای احداث و ۵ میلیارد ریال برای تجهیز ساخته شده و سالن مطالعه آن ظرفیت استفاده توسط ۲۵۰ نفر را دارد.

بيشتر