اخبار برگزیده
1
1398/2/14 شنبه با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی صورت گرفت؛ دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان با مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بهبود وضعیت کتابخانه های عمومی با محسن سجاد، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بهبود وضعیت کتابخانه های عمومی با حضور در استانداری اصفهان با محسن سجاد، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار امیر هلاکویی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در کتابخانه های عمومی استان ارائه کرد.

هلاکویی در این دیدار با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی گفت: استان اصفهان از نظر تعداد کتابخانه با در نظر گیری افتتاح ۷ باب کتابخانه عمومی در روزهای آتی، حائز رتبه اول  در کشور خواهد بود.

وی افزود: با توجه به نیاز جامعه طرح های متنوعی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی برنامه ریزی کرده ایم و ایجاد و احداث کتابخانه در مناطق آسیب پذیر را در دستور کار خود قرار داده ایم.

سید محسن سجاد، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز ضمن تشکر از زحمات و فعالیت های کتابداران گفت: یکی از مهم ترین دفاتر استانداری اصفهان، به طور قطع دفتر امور اجتماعی و فرهنگی است و کار ما در حوزه انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی سخت، دامنه دار و وسیع است.

سجاد در ادامه افزود: ما و اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان می توانیم ضمن هدایتگری حرکت های اجتماعی و فرهنگی مناسب در سطح استان، نقش مهمی در افزایش آگاهی فردی و اجتماعی جامعه داشته باشیم.

وی گفت: اگر مجموعه های فرهنگی خوب حرکت کنند و رسالت و اهداف فرهنگی خود را به درستی انجام دهند، می توانند زمینه ساز انجام درست فعالیت های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باشند و پر واضح است که مدیریت یک جامعه فرهنگی و اهل مطالعه بسیار راحت از مدیریت جامعه ای با سطح پایین فرهنگ مطالعه است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در خاتمه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان در افزایش آگاهی بخشی در جامعه، در خصوص حمایت از کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از ارکان مهم فرهنگی قول مساعد داد.

بيشتر